3 genialne sposoby na czyszczenie mikrofalówki

Porady Data publikacji: 22 grudnia 2018

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Dzisiaj przedstawimy Ci trzy genialne sposoby, dzięki którym bez trudu doprowadzisz swoją kuchenkę mikrofalową do czystości. Warto to zrobić bo zazwyczaj myjemy ją zbyt rzadko. Kuchenka mikrofalowa z łatwością się brudzi. Podczas podgrzewania potraw tłuszcz pryska na około. Tak naprawdę po każdym użyciu warto jest ją przetrzeć w środku wilgotną szmatką. Często jednak robimy to dopiero wtedy gdy bród jest już zaschnięty i trudny do usunięcia. W takich sytuacjach przydatne okażą się nasze sposoby, które pomogą w wyczyszczeniu nawet najbardziej brudnej kuchenki mikrofalowej.

Czyszczenie mikrofalówki za pomocą cytryny

Przygotuj miseczkę, w której można podgrzewać żywność w kuchence mikrofalowej. Następnie nalej do niej wody i dodaj sok z połówki cytryny. Drugą połówkę umieść w tej wodzie.

Następnie taką wodę włóż do kuchenki mikrofalowej na 5 minut ustawionej na pełną moc podgrzewania. Po tym czasie miseczkę wyjmij, a wnętrze mikrofalówki wytrzyj papierowym ręcznikiem. Dzięki temu pozbędziesz się nawet najtrudniejszego tłuszczu.

Ocet do czyszczenia mikrofalówki

Sposób jest podobny do poprzedniego jednak zamiast cytryny do wody dodajmy 1/4 szklanki octu. Tak samo ustawiamy na pełną moc i 5 minut czasu, a na koniec wnętrze mikrofalówki dobrze wycieramy.

Soda oczyszczona i czysta kuchenka mikrofalowa

Soda oczyszczona to ostatni sposób, który chcieliśmy Wam zaprezentować. Jest bardzo prosty do wykonania. Wystarczy 3 łyżki sody rozpuścić w 250 ml wody, a następnie włożyć do mikrofalówki na 5 minut na pełną moc. Na koniec mikrofalówkę w środku dokładnie wycieramy.

Czyść mikrofalówkę systematycznie

Warto jest pamiętać o tym aby zachować systematyczność czyszczenia kuchenki mikrofalowej. Jeśli będziesz to robić regularnie bród nie będzie tak trudny do usunięcia.

Po podgrzaniu potrawy sprawdź jak wygląda mikrofalówka w środku. Jeśli została obryzgana przez podgrzewaną potrawę najlepiej jest natychmiast ją wytrzeć. Wystarczy do tego nawet ciepłą woda. Pamiętaj też o regularnym wyjmowaniu talerza obrotowego i mycia go płynem do naczyń, a następnie opłukaniem go pod bieżącą wodą.

Bardzo fajnym gadżetem jest przykrywka na talerz do podgrzewania potraw w mikrofali. Zapobiega ona brudzeniu się wnętrza mikrofalówki. Dzięki temu wystarczy umyć talerz i pokrywkę, a nie całą mikrofalówkę.

fot. IKEA

Czym nie czyścić mikrofalówki

Podczas czyszczenia swojej kuchenki mikrofalowej warto unikać zmywaków kuchennych i innych szorstkich przedmiotów, które mogłyby zarysować jej wnętrze.

Najlepiej wykorzystywać do tego celu miękkie ściereczki kuchenne oraz papierowe ręczniki.

Uważaj również podczas stosowania mleczek do czyszczenia. Często zawierają one mikrogranulki, które faktycznie dobrze doczyszczają, ale jednocześnie rysują powietrze. Warto również zrezygnować z mocnych detergentów. Nie chcemy aby wchodziły w reakcję z jedzeniem jeśli dobrze ich nie usuniemy.

Ja do tego celu używam naturalnego środka na bazie octu do czyszczenia. Aby go zrobić wystarczy wymieszać i przelać do butelki z atomizerem następujące składniki:

  • sok z 1 cytryny
  • 1 szklanka octu
  • resztę dopełnij wodą

Podobne artykuły