Brzydki zapach z termosu – jak go usunąć?

Porady Data publikacji: 10 maja 2021

Gdy termos długo jest zamknięty, po otwarciu go ulatnia się z niego niezbyt przyjemny zapach. Zrobienie w nim herbaty czy kawy na wycieczkę nie jest zbyt apetycznym pomysłem. Zapach ten można jednak usunąć. Nie musicie od razu wyrzucać starego termosu i kupować w jego miejsce nowy. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Sposób na brzydki zapach z termosu

Sposób na usunięcie brzydkiego zapachu z termosu jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności zagotuj w czajniku tyle wody, ile mieści się jej w termosie. Następnie wlej wrzątek do środka i dodaj do niego 3 łyżeczki sody oczyszczonej. Zakręć termos i wstrząśnij nim.

Pozostaw go w ten sposób na godzinę, a następnie wylej wodę z sodą i wypłucz dobrze termos. Brzydki zapach powinien już zniknąć, a w razie konieczności powtórz czynność.

Jak myć termos?

Bardzo ważne jest to by czyścić termos po każdym użyciu i pozostawiać go schowanego, gdy jest już czysty i wysuszony. Do jego czyszczenia możecie wykorzystać dokładnie ten sam trik z sodą oczyszczoną. Doskonale daje sobie ona radę z usunięciem osadów po kawie czy herbacie. Do tego usuwa nieprzyjemne zapachy. Po zastosowaniu sody warto użyć ciepłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń, a następnie dobrze go wypłukać.

Termos odstawiamy na bok, aż wyschnie. Dopiero wtedy zakręcamy go i chowamy do szafy. Jeśli pod ręką nie macie sody oczyszczonej, możecie wykorzystać w ten sam sposób kwasek cytrynowy. Pamiętajcie, aby podczas czyszczenia termosu zawsze używać produktów, które są przewidziane do styczności z przedmiotami, które mają kontakt z żywnością. Mimo wszystko zawsze powinniśmy dobrze wypłukać termos, by usunąć resztki środka, którego użyliśmy.

Podobne artykuły