Brak diety i ćwiczeń, po prostu jedz to codziennie aby schudnąć!

Zdrowie Data publikacji: 02 października 2017

UK National Health Service zachęca do spożywania codziennie dwóch plasterków ananasa. Jest on też elementem wielu diet odchudzających. Ze względu na swoje właściwości ananas może pomóc w zapobieganiu wielu chorób oraz w odchudzaniu. Zobaczcie dlaczego warto go jeść!

1. Odchudzanie

Jedną z zalet jedzenia ananasa jest utrata wagi. Bromelina zawarta w ananasie pobudza funkcje trawienne. Pomaga nawet pozbyć się cellulitu przyśpieszając proces trawienia białka.

Ananas ma właściwości rozpuszczające tłuszcz. Jak długo trzeba czekać na efekty odchudzające? Czynników warunkujących je jest wiele, ale podczas rozsądnej zbilansowanej diety pierwsze efekty zauważymy już po miesiącu kuracji. Ananas jako źródło błonnika również pomaga chronić nas przed efektem jojo.

2. Pozbycie się stanów zapalnych

Ananas ma właściwości przeciwzapalne. Gdy macie problem z ich częstym występowaniem to regularne spożywanie ananasa w Waszej diecie pomoże Wam w rozwiązaniu problemu.

3. Zadbasz o swoje serce

Witamina C, która jest zawarta w ananasie przyczynia się do zapobiegania problemów z naczyniami krwionośnymi oraz do produkcji kolagenu.

4. Poprawi Twój wzrok

Ananas zawiera również witaminę A, która pomaga zachować nasz wzrok w dobrym stanie. Dodatkowo beta-karoten wzmacnia to działanie. Codzienne jedzenie ananasa zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej.

5. Wzmocni Twoje kości

Wapń i magnez zawarte w ananasie mogą zwiększyć wytrzymałość i zdrowie Twoich kości. Jest to właściwość cenna zwłaszcza wraz z upływem lat gdy problemem może stać się osteoporoza. 1 szklanka soku z ananasa dostarcza 70% dziennego zapotrzebowania.

6. Inne właściwości ananasa

Oprócz wcześniej przedstawionych właściwości ananas potrafi dużo więcej:

  1. Zwiększa płodność
  2. Zmniejsza poziom cukru we krwi
  3. Wspomaga układ trawienny
  4. Zwalcza wolne rodniki i zachowuje na dłużej młodość
  5. Zapobiega udarowi mózgu

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/no-diet-no-exercise-just-consume-this-daily-to-get-a-perfect-body-382910/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły