Masz dość cellulitu i rozstępów? Wypróbuj ten sposób!

Uroda Data publikacji: 15 grudnia 2017

Cellulit czyli tak zwana skórka pomarańczy to problem wielu kobiet. Podłoże jego powstawania jest skomplikowane. Często jednak jest wynikiem naszej diety i trybu życia. Chcesz pozbyć się cellulitu i przy okazji zmniejszyć widoczność rozstępów? Wypróbuj ten sposób.

Olejki eteryczne to składnik wielu drogich kremów antycellulitowych. Pomagają rozbić warstwy tłuszczu pod skórką jednocześnie nie szkodząc naszemu zdrowiu.

Olejki eteryczne na cellulit

Na pierwszy rzut wykorzystamy olejek z pomarańczy, który poprawi krążenie krwi i wzbogaci ją o Witaminę C, która przyśpiesza metabolizm i poprawia nawilżenie naszej skóry. Masaż za pomocą tego olejku gwarantuje efekt walki z cellulitem i rozstępami.

Drugim olejkiem, który możecie wypróbować jest olejek z grejpfruta, który pomaga zwłaszcza tłustej skórze. Zwęża i oczyszcza pory, wyrównuje nierówności i odświeża naszą skórę.

Jak używać olejków eterycznych

To bardzo proste. Wystarczy kilka kropli olejku dodać do jednej porcji kremu np. 5. W ten prosty sposób stworzysz swój własny krem antycellulitowy za grosze. Jeśli nie masz kremu możesz dodać olejki eteryczne do 1-2 łyżek oliwy i taką mieszanką zrobić masaż na miejsca, w których masz problem z cellulitem.

Masaż powinien trwać przynajmniej 10 minut. W tym czasie masuj skórę okrężnymi ruchami używając dosyć sporo siły, ale nie za bardzo. Pamiętaj o tym, że kuracja nie za działa od razu, ale jeśli będziesz robić to systematycznie efekty mile cię zaskoczą.

Uważaj tylko podczas lata. Olejki eteryczne sprawiają, że skóra jest bardziej wrażliwa na słońce i może dojść do poparzeń słonecznych dużo szybciej.

Podobne artykuły