Boli cię głowa, a nie masz w domu żadnej tabletki? Wypróbuj ten domowy sposób!

Zdrowie Data publikacji: 10 września 2017

Silny ból głowy atakuje zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Czasami nawet z nim się budzimy i wiemy już, że cały dzień będzie nieudany. Dzisiaj podpowiemy Wam co zrobić gdy boli nas głowa, ale w domu nie mamy żadnej tabletki, która mogłaby nam pomóc. W takim przypadku przychodzą stare sprawdzone sposoby.

Metoda nie jest oczywiście skuteczna w każdym przypadku, ale oceniam, że w 80% przypadków się sprawdzi. Jedyne czego będziemy potrzebować to cytryna i herbata.

Domowy sposób na ból głowy

  1. Przetnij cytrynę na pół
  2. Z połówki cytryny wyciśnij sok
  3. Zaparz herbatę i poczekaj 5 minut, aż przestygnie
  4. Dodaj do niej sok z cytryny
  5. Dodaj pół łyżeczki cynamonu
  6. Wypij herbatę

Taka prosta domowa kuracja powinna pomóc. Jeśli jednak nie przynosi Ci on ulgi możemy spróbować majeranku. Pomoże jeśli ból jest wynikiem stresu lub zdenerwowania. Ma on właściwości kojące nerwy więc wystarczy sobie go zaparzyć i po prostu wypić herbatkę majerankową.

Oczywiście mam świadomość, że w przypadku bardzo silnych migrenowych bólów głowy może to nie pomóc. Też czasami takie mam i wtedy jedyne co mi pomaga to leki, które uśmierzają ból podczas migreny. Jednym z nich bez recepty jest Solpadeine, nie jest to jednak lek typowo od bólu głowy, ale też na inne bóle, mi jednak pomaga.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły