Sprawdzone domowe sposoby na migrenę

Zdrowie Data publikacji: 19 kwietnia 2017

Masz problemy z migrenowymi bólami głowy? Wykorzystaj sprawdzone domowe sposoby na migrenę, które pomogą Ci uśmierzyć ból i przetrwać.

Migrena to nic miłego. Potrafi nam zepsuć cały dzień. Ból głowy, nadwrażliwość na światło, mdłości, to wszystko sprawia, że tak naprawdę nie nadajemy się do życia. Gdy nie mamy pod ręką odpowiednich leków, które mogłyby nam pomóc możemy wykorzystać naturalne domowe sposoby.

Warto pamiętać o tym, że nie każdy człowiek reaguje na te sposoby tak samo. U jednego jeden zadziała, u drugiego nie. Dlatego jeśli jeden się nie sprawdzi nie poddawaj się i spróbuj inny, który może się sprawdzić.

1. Ciepła kąpiel i kofeina

Są osoby, którym na migrenę pomaga gorąca kąpiel i odpowiednia dawka kofeiny. Kofeinę możesz dostarczyć organizmowi na różne sposoby. Oczywiście możesz sięgnąć po kawę, ale kofeinę zawiera też herbata i napoje takie jak np. Cola. Wybierz ten sposób, który jest dla Ciebie najlepszy.

Do tego zrób sobie ciepłą kąpiel, zaciemnij pomieszczenie i postaraj się zrelaksować przez dłuższy czas. Najlepiej to zrobić gdy migrena dopiero zaczyna się rozwijać. m szybciej zareagujesz tym łatwiej będzie poradzić sobie z bólem. W silnym stadium migrenowym wiele domowych sposobów może już po prostu nie zadziałać.

2. Olejek lawendowy

Do 6 filiżanek wrzącej wody dodaj 8 kropli olejku lawendowego. Zrób sobie z tego inhalację, a poczujesz się dzięki temu znacznie lepiej. Jest to też dobry sposób na rozluźnienie się przed snem i szybsze zaśnięcie.

3. Siemię lniane

Zwiększ w swojej diecie ilość kwasów tłuszczowych omea-3. Ich bogatym źródłem jest siemię lniane. Jest to sposób, który należy stosować stale w swojej diecie. Dzięki temu możemy zmniejszyć ilość migren, które nas dotykają lub złagodzić ich skutki.

4. Gryka

Gryka jest źródłem rutyny. Jest to flawonoid, który zmniejsza stany zapalne, które są jedną z głównych przyczyn występowania migreny. Stosując w swojej diecie możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia migreny.

5. Napar z imbiru

Przygotowanie naparu z imbiru jest bardzo proste. Wystarczy wraz z wodą zagotować kilka kawałków imbiru. Imbir to naturalny środek do walki z bólami i stanami zapalnymi. Potrafi poradzić sobie naprawdę z poważną migreną. Stosujemy go doraźnie gdy poczujemy, że ból się zbliża.

Źródło artykułu: http://likemag.com/pl/kobieta-przyoya-czoa-skork-od-banana-fenomenalny-efekt-pojawi-si-ju-po-paru-minutach/390596

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły