Aspiryna na plamy na ubraniach

Porady Data publikacji: 12 listopada 2021

Aspiryna jest lekiem dostępny bez recepty. Tak naprawdę to kwas acetylosalicylowy. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Często znajdziemy ją w naszych domowych apteczkach. Ma jednak więcej ciekawych zastosowań. Dzięki temu możemy wykorzystać ją w domu na różne sposoby. W tym artykule podpowiemy Wam, jak za pomocą aspiryny usunąć plamy z ubrań.

Aspiryna na plamy

Aspiryna skutecznie pomaga usunąć plamy z ubrań. Sprawdza się w przypadku wielu zabrudzeń. Pomaga usunąć żółte plamy potu powstałe na jasnych bluzkach. Skutecznie radzi sobie z plamami z żywności, a w tym i wina. Dlatego jeśli zabrudzicie przypadkiem ulubioną bluzkę, wypróbujcie wtedy ten sposób.

To czego będziemy potrzebować to 2 tabletki aspiryny oraz 2 łyżeczki wody. W pierwszej kolejności aspirynę rozkruszamy, a następnie dodajemy do niej wody. Powstanie wtedy gęsty roztwór, który nakładamy na plamę. Jeśli plama jest duża, wtedy odpowiednio zwiększamy ilość składników.

Plamę z nałożoną papką z aspiryny pozostawiamy na godzinę, a następnie ubranie wkładamy do pralki i pierzemy tak jak zwykle. Dzięki temu po plamach nie będzie śladu.

Podobne artykuły