5 rzeczy, których nie należy wyrzucać do odpływu. Założę się, że nr 2 wyrzuca każda z nas!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-04

Tych rzeczy nigdy nie powinniśmy wrzucać do toalety lub odpływu w zlewie. Przez to bardzo łatwo narobimy sobie problemów i będziemy mieć zator do usunięcia. Dlatego lepiej po prostu ustrzec się przed problemem niż potem z nim walczyć!

1. Chusteczki jednorazowe

Ściereczki jednorazowe wykorzystujemy nie tylko do sprzątania, ale też np. te wilgotne dla dzieci do podcierania im pupy. Wtedy wrzucamy je do muszli, a co za tym idzie spłukujemy. Musimy jednak pamiętać o tym, że one się nie rozpuszczają, dlatego bardzo łatwo zablokować w ten sposób kanalizację. Zwłaszcza gdy mamy stare rury, na których mogły stworzyć się osady z kamienia. Gdy będą ostre chusteczki na nich po prostu się zatrzymają i będą tworzyć coraz większy zator.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Fusy po kawie

Fusy po kawie tworzą breję, która bardzo łatwo może zaczopować rury i zmniejszyć ich przepływ. Potem konieczne będzie odtykanie rur, dlatego lepiej tego nie robić, a fusy wyrzucać do śmietnika albo zastosować w inny sposób.

Zobacz również: Zastosowania fusów po kawie

3. Tłuszcze i oleje

Tłuszczu czy oleju po smażeniu nie należy wlewać do odpływu. Dlaczego? Olej gdy trafia do zimnej wody zmienia się w kawałki, które mogą powodować zator.

4. Patyczki do uszu

Patyczki w kolanach rur stają w poprzek. Gdy źle się ułożą tworzą siatkę, która następnie blokuje inne próbujące przepłynąć przez rurę elementy. W ten sposób bardzo łatwo narobić sobie kłopotów z drożnością rur.

5. Żwirek dla kota

Wszelkie żwirki, które możemy wsypać do kuwety nie rozpuszczają się w wodzie. Wręcz pochłaniają ją i puchną dlatego bardzo łatwo zrobić w ten sposób zator. Dlatego żwirek zawsze musi trafiać do kosza na śmieci, a nigdy do toalety.

Podobne artykuły