Domowy sposób na wybielenie ubrań za pomocą aspiryny

Porady Data publikacji: 16 kwietnia 2019 / Aktualizacja: 2020-08-20

Jak przywrócić biel białym ubraniom? Możesz do tego wykorzystać aspirynę, która ma doskonałe właściwości wybielające. Dzięki temu nawet stare zszarzałe lub pożółkłe od potu koszulki znów będą wyglądać jak nowe. Twój proszek czy płyn, który wykorzystujesz do prania ubrań na pewno tego nie potrafi!

Wybielanie ubrań za pomocą aspiryny

Aspiryna ma wiele ciekawych zastosowań o czym już pisaliśmy. Możecie wykorzystać ją do walki z trądzikiem, na ukąszenia owadów, przebarwienia na skórze, łupież, odciski, ale też do wybielenia ubrań. Gdy koszulki zrobią się szare lub widoczne są na nich żółte plamy z potu na kołnierzyku czy pod pachami, to aspiryna pomoże Ci je usunąć. Jak to zrobisz dowiesz się właśnie teraz.

Potrzebne rzeczy

  • 8 l ciepłej wody
  • 5 tabletek aspiryny

Wykonanie

Gdy ubrania wyglądają już naprawdę źle trzeba będzie je przez kilka godzin pomoczyć w wodzie z aspiryną. Dlatego najpierw wypełniamy miskę ciepłą wodą i rozpuszczamy w niej tabletki aspiryny. Następnie moczymy w niej ubrania i pierzemy jak zwykle. Gdy ubrania nie są jeszcze mocno zaniedbane możecie tabletki aspiryny od razu dodać do prania.

Istnieje jeszcze więcej praktyczny rad na wybielanie ubrań domowym sposobem. Przygotowaliśmy na ten temat małe kompendium wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Podobne artykuły