Jak wyczyścić kran chromowany – wykorzystaj ten prosty trik!

Porady Data publikacji: 01 września 2021

Nie nawidzisz czyścić chromowanych kranów? Zawsze po tym pozostają na nim smugi, a trudne do usunięcia osady z kamienia nie znikają? Na szczęście istnieje dobry sposób, który ułatwi Wam porządki w łazience i kuchni. Dzięki niemu chromowane baterie będą lśniły, jak nowe.

Trik na czyszczenie chromowanych baterii

W czyszczeniu chromowanej armatury kuchennej i łazienkowej pomoże Ci produkt, który zapewne masz już w swojej kuchni. Używamy go do zakwaszania potraw, ale ma też wiele innych zastosowań, które przydają się choćby podczas robienia domowych porządków. Mowa tutaj o zwykłym occie spirytusowym.

Jest on kwasem, a więc bardzo dobrze daje sobie radę z usuwaniem trudnych zabrudzeń, w tym usuwa skutecznie osady z kamienia i mydła. Dodatkowo wykorzystuje się go często do mycia szyb, ze względu na to, iż nie pozostawia on po sobie żadnych smug. Dlatego staje się on świetnym środkiem, za pomocą którego możemy wyczyścić baterie w naszej łazience.

Wystarczy, że stworzymy roztwór octu w proporcjach 1:1 z wodą. Następnie przelewamy go do butelki z atomizerem. Możemy do tego celu wykorzystać butelkę po płynie do mycia szyb. Spryskujemy taką mieszanką czyszczoną powierzchnię i pozostawiamy na chwilę. Następnie wycieramy ściereczką do sucha i gotowe. W przypadku trudniejszych zabrudzeń warto też nasączyć nim ściereczkę, a nawet owinąć nią na chwilę osady z kamienia, które przez dłuższy czas odłożyły się na naszej armaturze.

Podobne artykuły