Od kiedy znam ten przepis, nie kupuję odświeżaczy powietrza

Porady Data publikacji: 23 października 2023

Z pewnością każdej gospodyni zdarzyło się, szykując przyjęcie dla gości, przygotować pyszną potrawę, której zapach był niestety, nieco gorszy. Goście pukali już do drzwi, a uporczywy i nienależący do najprzyjemniejszych aromat, np. ryby, tłuszczu czy kapusty rozniósł się po całym domu i ciężko było go wywietrzyć. Z tym przepisem na domowy odświeżacz powietrza, sytuacja z niemiłym zapachem w domu już się więcej nie powtórzy!

Domowy sposób na kuchenne zapachy

Do garnka wystarczy nalać zimnej wody, dorzucić wybrane cytrusy, np. cytryny lub pomarańcze oraz przyprawy według uznania, chociaż świetnie w tym miejscu sprawdzą się najróżniejsze przyprawy korzenne, takie jak: goździki, rozmaryn, czy laski cynamonu. Tak przygotowana miksturę wystarczy zagotować, a po nieprzyjemnych kuchennych zapachach nie będzie ani śladu. W zamian w mieszkaniu zacznie unosić się piękny cytrusowy aromat.

Nieprzyjemny zapach w szafie

Kolejny raz zdarza się, że wyciągasz czyste ubrania z szafy, a ich zapach pozostawia wiele do życzenia? W sklepach można znaleźć wiele gotowych torebek zapachowych, jednak są one pełne chemii i nie zawsze okazują się skuteczne. W zniwelowaniu nieprzyjemnego zapachu w szafie może pomóc wypranie odzieży oraz odświeżacz do szafy. Możesz go łatwo i samodzielnie wykonać, wystarczy przewiewny woreczek oraz lawenda, bądź inne, ulubione, aromatyczne zioła. Tak przygotowany odświeżacz wystarczy powiesić lub położyć w szafie, a po niedługim czasie ponownie cieszyć się pachnącymi ubraniami.

Co zrobić, aby w mieszkaniu unosił się ładny zapach?

Jest bardzo prosty i skuteczny pomysł na odświeżacz powietrza, który zdziała cuda w Twoim mieszkaniu. Do otwartego naczynia, np. miseczki nasyp około połowy objętości soli gruboziarnistej, następnie pokrusz i dosyp liście laurowe oraz wkrop sok z wybranego owocu cytrusowego i starkuj jego skórkę. Może być to na przykład cytryna lub pomarańcza. Następnym, prawdopodobnie szokującym krokiem będzie dodanie spirytusu, około 3 łyżek. Brew pozorom taki dodatek nie spowoduje nieprzyjemnego zapachu, a wręcz przeciwnie, pomoże w uaktywnieniu aromatu liści laurowych. Tak przygotowaną mieszankę wymieszaj i postaw w wybranym miejscu. Przepis można modyfikować wedle własnych upodobań, warto spróbować również dodatku rozmaitych ziół, które będą źródłem intensywnego zapachu w odświeżaczu.

Jesienny odświeżacz powietrza

Na jesienną i zimową porę roku świetnie sprawdzą się cytrusowe, szczególnie pomarańczowe skórki pozostawione na ciepłym grzejniku. Sprawią one, że przyjemny orzeźwiający zapach rozniesie się po całym pomieszczeniu. Dla jeszcze lepszego zapachu warto wbić w nie kilka goździków, dzięki temu ich aromat będzie znacznie przyjemniejszy. Po takim zbiegu twoje mieszkanie będzie wprowadzać wszystkich w niesamowitą jesienno-zimową aurę.

Podobne artykuły