Oparzenia słoneczne – jak załagodzić ból, domowe sposoby na oparzenia

Zdrowie Data publikacji: 19 sierpnia 2020

Aloes, żel alesowy to najlepszy sposób na oparzenia słoneczne

Od dłuższego czasu na oparzenia słoneczne stosuję żelu aloesowego od marki Holika Holika – jeśli jesteście zainteresowani na moim blogu możecie przeczytać recenzję. Łagodzi oparzenia oraz mniej piecze, ponieważ aloes wykazuje właściwości silnie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Uwielbiam go, jest on moim pierwszym ratunkiem po opalaniu, oczywiście różne kremy z aloesem również będą dobre. Oprócz żelu aloesowego na poparzoną skórę od słońca będzie dobry wyciśnięty, świeży sok z żywego aloesu.  

Papka z ogórków

  Papka ze świeżych, zmiksowanych ogórków również załagodzi ból po opalaniu. Należy trzymać ogórki na ciele tak długo, dopóki one same nie będą ciepłe. Można ponowić to kilka razy, jednak trzeba zrobić za każdym razem świeżą papkę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły