10 czerwca 2019

Dlaczego mój pot pachnie wyjątkowo brzydko? Przyczyn może być kilka!

Upały sprzyjają wzmożonemu poceniu się. Może to powodować dyskomfort zwłaszcza gdy nasz pot ma wyjątkowo intensywny zapach. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być kilka i warto je znać bo dzięki temu może udać się Wam rozwiązać problem.

Dlaczego pot pachnie wyjątkowo brzydko

Sam pot nie śmierdzi, to dopiero bakterie, dla których stanowi pożywkę są winne brzydkiemu zapachowi. Pot często jest intensywniejszy jeśli ktoś odżywia się źle lub pali papierosy. To dlatego, że pot nie tylko schładza nasz organizm, ale wraz z nim wydalane są z organizmu toksyny. To co zostanie resztką procesu metabolizmu może mieć różny zapach i dlatego nasz pot może pachnieć brzydko.

Oczywiście mogą też za to odpowiadać niektóre leki, kłopoty z tarczycą czy choroby grzybicze. Jednak łatwo jest to sprawdzić. Postaraj się zmienić swoją dietę. Jeść mniej produktów przetworzonych. Pij dużo wody zamiast słodkich napojów. Jedz warzywa i owoce. Ogranicz alkohol i tytoń i poczekaj jakiś czas, aż Twój organizm się oczyści. Potem zauważysz czy Twój pot pachnie nadal tak samo nieprzyjemnie czy może jego intensywność zmalała.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.