Tych warzyw zimą lepiej nie kupować bo mogą Ci zaszkodzić

Zdrowie Data publikacji: 17 listopada 2018

Warzywa to źródło zdrowia. Wszyscy wiemy, że należy je codziennie jeść aby być zdrowym. Jednak nie zawsze muszą one służyć naszemu zdrowiu. Najlepszą radą jest to by zawsze jeść owoce i warzywa, które występują w danym sezonie. Kupowanie innych w marketach może źle się skończyć. Kusi nas zjedzenie truskawek czy kukurydzy w środki zimy. Jednak lepiej poczekać.

Warzywa, których lepiej nie kupować zimą

 1. Kukurydza – kukurydza to warzywa późnego lata, zimą kupimy jedynie modyfikowaną genetycznie
 2. Pomidory – to również letnie warzywa, zimowe dojrzewają w sztucznych warunkach lub są sprowadzane
 3. Ogórki – ta sama sytuacja dotyczy ogórków i pomidorów
 4. Szpinak – zimą najlepiej kupować mrożony szpinak, wchłania on ochoczo szkodliwe substancje, dzięki którym zimą rośnie
 5. Szparagi – szparagi najlepsze są wiosną, zimą zwykle są Importowane i niezbyt smaczne

Kalendarz sezonowości warzyw

fot. produkty-tradycyjne.pl

Na stronie produkty-tradycyjne.pl znajdziecie bardzo fajny kalendarz sezonowości warzyw. To co widzicie powyżej to przegląd wszystkich sezonów, ale na stronie możecie wybrać bieżący miesiąc i zobaczyć na jakie warzywa jest sezon i na ich podstawie oprzeć dietę. Dzięki temu wiemy, że w listopadzie sezonowe są takie warzywa i owoce jak:

 1. brukselka
 2. burak ćwikłowy
 3. cebula
 4. cykoria
 5. czarna rzepa
 6. dynia

Tych warzyw i owoców w tym miesiącu jest więcej, wszystkie możecie przejrzeć je w kalendarzu na stronie. Dodatkowo gdy klikniecie jakieś warzywo lub owoc możecie dowiedzieć się o nich więcej, bardzo fajna sprawa :)

Warzywa i owoce całoroczne

Istnieje pula warzyw i owoców, które cały rok możemy kupić świeże. Dlatego gdy nie macie pomysłu co kupić i nie chcecie sprawdzać na co jest teraz sezon, to zawsze możecie sięgnąć po to.

 1. gruszka
 2. jabłko
 3. brukiew
 4. burak ćwikłowy
 5. cebula
 6. czosnek
 7. fasola
 8. kapusta biała
 9. kapusta czerwona
 10. marchew
 11. korzeń pietruszki
 12. por
 13. seler
 14. ziemniaki
 15. orzechy włoskie
 16. orzechy laskowe
 17. pieczarki

Źródło artykułu: https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/jakich-warzyw-unikac-warzywa-szkodliwe-jesienia-i-zima

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły