Afrykarium Wrocław – jak kupić bilet przez Internet?

Technologie Data publikacji: 08 czerwca 2022

Oceanarium we Wrocławiu to wielka atrakcja zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Zastanawiasz się, jak kupić bilet on-line do Afrykarium we Wrocławiu? W tym poradniku przedstawimy Ci, jak to zrobić krok po kroku. Oceanarium i Afrykarium to nazwy, które w opinii publicznej funkcjonują zamiennie. Szukając tej atrakcji na mapach i katalogach wycieczkowych musimy jednak pamiętać, że poprawna nazwa to Afrykarium w ZOO Wrocław. O tym, czy warto odwiedzić Afrykarium we Wrocławiu pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów. Dlatego jeśli jesteście ciekawi, to zapraszamy również do jego lektury.

Jak kupić bilet online do Afrykarium w ZOO Wrocław?

Bilety do samego ZOO, jak i Afrykarium kupić możemy w kasach biletowych na miejscu. Znajdują się tam kasy dwóch rodzajów. Jedne to takie, w których obsługują nas ludzie, a drugie to automaty. W sezonie letnim obie jednak cieszą się dość duża popularnością. Dlatego najlepszym i najwygodniejszym sposobem jest zakupienie biletu przez Internet.

Aby to zrobić musimy w pierwszej kolejności wejść na stronę zoo.wroclaw.pl. Następnie w górnym prawym rogu klikamy przycisk „Kup bilet”.

Przeniesieni zostaniemy do specjalnej strony, gdzie kupimy bilet w kilku prostych krokach.

  1. Najpierw wybieramy termin zwiedzania
  2. Następnie wybieramy rodzaj i ilość biletów
  3. Wypełniamy formularz
  4. Płacimy za bilet

Po zakupieniu biletu dostaniemy go na skrzynkę e-mail. Nie musimy go drukować. Wystarczy, że przy wejściu do ZOO zeskanujemy go z ekranu naszego telefonu. PAMIĘTAJCIE! Bilet do ZOO uprawnia również do zwiedzania Afrykarium.

Zaczynamy więc proces kupowania biletu od kliknięcia jednego z terminów, które wymienione są na stronie. Klikamy przycisk „kup bilet” przy danym terminie.

Teraz zobaczymy listę biletów, które możemy nabyć. Możemy wesprzeć ratowanie ginących gatunków kupując bilety o 1 zł droższe. Ta złotówka jest przeznaczana na ten cel. Możemy też kupić bilet w normalnej cenie:

  • Bilet normalny – 60 zł (dla dorosłych)
  • Bilet ulgowy – 50 zł (dzieci od 3 do 7 lat oraz uczniowie, którzy nie ukończyli 21 lat z ważną legitymacją szkolną)
  • Bilet studencki – 50 zł (studenci z ważną legitymacją studencką, którzy nie ukończyli 26 lat).

Pamiętajmy, aby obok biletu w pole wpisać ilość sztuk biletów, jaką chcemy nabyć. Na przykład 2 normalne dla rodziców i jeden ulgowy dla dziecka. Gdy wybierzemy już odpowiednią ilość biletów klikamy przycisk „Kontynuuj”.

W następnym kroku zostaniemy przekierowani do podsumowania zakupu. Widzimy tutaj bilety, jakie wybraliśmy i sumę, jaką zapłacimy. Jeśli posiadamy kod vouchera możemy go zrealizować. Możemy też usunąć niektóre pozycje. Jeśli wszystko się zgadza klikamy „Dalej”.

Teraz musimy zdecydować, czy kupimy bilety bez zakładania konta, czy założymy nowe konto. Jeśli posiadamy już konto w ZOO Wrocław, to wystarczy się na nie zalogować. My kupimy bilety bez zakładania konta, dlatego klikniemy „Kup bez zakładania konta”.

Teraz oczywiście musimy podać swoje dane, gdyż wybraliśmy opcję bez rejestracji. Możemy również zaznaczyć czy chcemy otrzymać fakturę.

Po podaniu kroków zobaczymy podsumowanie rezerwacji. Sprawdzamy jeszcze raz czy wszystko się zgadza. Bardzo ważne jest to, aby adres e-mail był prawidłowy. To tam otrzymamy swoje bilety. Jeśli wszystko jest w porządku możemy kliknąć przycisk „Kupuję” i przejść do płatności. Przed tym musimy jednak zapoznać się z regulaminem i go potwierdzić.

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie, jak kupić bilety do Oceanarium Wrocław przez Internet. Jest to bardzo łatwe, a dzięki temu odwiedzając Afrykarium we Wrocławiu nie musimy niepotrzebnie stać w kolejce. Z gotowymi biletami możemy udać się do bramek wejściowych i zeskanować kod, który się na nich znajduje.

Podobne artykuły