Ubezpieczenia – CRM dopasowany do Twojej działalności

Technologie Data publikacji: 21 września 2020

Budowanie relacji z klientami jest podstawą sukcesu każdego agenta ubezpieczeniowego, dlatego CRM i ubezpieczenia powinny iść ze sobą w parze. Szczególnie jeśli program do obsługi agencji posiada dodatkowo szybki kalkulator OC/AC. Bez względu na to czy rozpoczynasz działalność, utrzymujesz dotychczasowe relacje, zarządzasz dużą agencją ubezpieczeń czy spotykasz się w klientami chcesz być efektywny. Dlatego rozwijanie działalności może być łatwiejsze dzięki programowi SuperAgent, ubezpieczeniowemu CRM.

Ubezpieczenia – CRM dla agentów ubezpieczeniowych

Zarządzanie relacjami z klientami, zwane inaczej CRM, to system, którego zadaniem jest usprawnienie obsługi klienta i pomoc w skutecznym zarządzaniu agencją ubezpieczeniową. CRM w branży ubezpieczeń często okazuje się niezbędny a jego wdrożenie przynosi wiele korzyści.

Podstawą działalności ubezpieczeniowej jest wiedza na temat klientów i ich potrzeb ubezpieczeniowych. Dzięki temu można zapewnić im właściwą ochronę ubezpieczeniową. Z uwagi na dosyć dużą konkurencję w branży ubezpieczeniowej, budowanie relacji z klientami jest jednym z najważniejszych działań, jakie agent powinien podjąć, aby odnieść sukces. Dlaczego warto zainwestować w CRM? Ubezpieczenia oferowane klientom wymagają poświęcenia czasu na kalkulacje, w szczególności ubezpieczenia komunikacyjne. Tym bardziej, że świadomość ubezpieczeniowa klientów jest coraz większa, dlatego chcą mieć pewność, że przedstawiona oferta została porównana z propozycjami naprawdę wszystkich ubezpieczycieli. Z tego powodu program do obsługi agencji ubezpieczeniowej powinien posiadać nie tylko CRM, ale też i szybki kalkulator OC/AC. Odpowiedzią na te potrzeby jest program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Narzędzie to wspiera pracę w wykonywaniu codziennych czynności związanych ze sprzedażą ubezpieczeń łącząc w sobie właśnie funkcjonalności takich narzędzi, jak CRM i kalkulator komunikacyjny. Aplikacja SuperAgent pozwala także sprawnie zarządzać kontaktami, zapisywać oferty czy też przeprowadzać APK.

Co ważne ten program dla agentów ubezpieczeniowych posiada funkcję automatycznego generowania wznowień oraz pozwala na coś co już powinno być standardem w obsłudze, czyli automatyczne powiadomienia do klientów odnośnie wygasających umów ubezpieczenia.

Nie tylko ubezpieczenia – CRM do obsługi agencji ubezpieczeniowej

Z punktu widzenia całej działalności agencyjnej, pośrednicy którzy zatrudniają wielu pracowników mogą korzystać z oprogramowania CRM w zakresie funkcjonalności, które pozwalają na generowanie wykazów polis przy podziale na Towarzystwo Ubezpieczeń, typ polisy, OFWCA, zespół lub oddział. Dzięki temu można analizować statystyki dotyczące pracy poszczególnych osób lub zespołów co oznacza sprawniejsze zarządzanie pracą całego biura ubezpieczeń. Program do obsługi agencji ubezpieczeniowej SuperAgent pozwala właśnie na aktywne sortowanie arkuszy wg. dowolnej kategorii a także na zapisywanie ich do pliku PDF.

Atutem programu dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent jest także to, że nie trzeba go instalować. Narzędzie dostępne jest w przeglądarce, dzięki czemu z aplikacji sprzedażowej można korzystać także poza biurem np. podczas spotkania z klientem. Co ważne program możemy użytkować w pełni bezpiecznie, bowiem korzysta on z certyfikowanych połączeń zapewniających ochronę danych w Internecie. Spełnia również wytyczne RODO i ustawy dot. dystrybucji ubezpieczeń.

Jeżeli rozważasz zakup dostępu i zastanawiasz się jak sprawdzić za darmo program do obsługi agencji ubezpieczeniowej skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 570 362 020 lub mailowo kontakt@super-agent.pl. Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania a także będą Cię wspierali na każdym etapie obsługi.

Podobne artykuły