Koniec z udostępnianiem sobie kont – Netflix wprowadza zmiany

Technologie Data publikacji: 27 grudnia 2022

Już wcześniej pisaliśmy o tym, iż Netflix nie chce, abyśmy udostępniali konto rodzinie i znajomym. Wygląda na to, że tym razem wprowadzi on już odpowiednie zabezpieczenia, które mają temu zapobiegać. Na razie zmiany pojawią się w USA, ale można się spodziewać, że jest to jedynie poletko testowe. Gdy wszystko wypadnie korzystnie, blokady zostaną wprowadzone we wszystkich krajach.

Netflix ukróci udostępnianie kont rodzinie

Regulamin Netflix mówi o tym, że z jednego konta mogą korzystać osoby mieszkające pod jednym dachem. Jeśli więc z jednego konta korzystają osoby w różnych lokalizacjach, to jest to łamaniem licencji. Netflix do tej pory tego w żaden sposób nie sprawdzał, ale teraz ma się to zmienić.

Sprawdzenie tego nie jest trudne. Wystarczy adres IP, który będzie się różnił w zależności od lokalizacji. Każde urządzenie ma też swój unikatowy identyfikator. Jeśli Netflix wykryje tutaj, że ktoś korzysta z innego urządzenia lub innego miejsca, to wtedy wyśle do właściciela konta kod, który trzeba będzie potwierdzić. Czas na jego wprowadzenie będzie krótki, tak by nie dawało to zbytnio możliwości kontaktu.

Jeśli wykryje nieprawidłowość, wtedy albo będziemy musieli zapłacić więcej za dodatkowego użytkownika w obecnym pakiecie, albo założyć swoje konto.

Podobne artykuły