Jak zobaczyć wykropkowane hasło w przeglądarce?

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-07-05

Jeśli zapomnicie swojego hasła, a jest ono zapisane w przeglądarce to macie dwie możliwości. Możecie zalogować się na swoje konto z zapamiętanego hasła i je zmienić. Jeśli jednak nie chcecie je zmieniać możecie je po prostu w łatwy sposób podejrzeć!

Jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome wystarczy wcisnąć Ctrl + Shift + I. Jeśli korzystasz z innej przeglądarki zobacz jak włączyć w niej tryb deweloperski. Zazwyczaj znajduje się on w menu przeglądarki. W oknie przeglądarki pojawi się nowy widok, który pokazuje jak strona wygląda od wewnątrz, czyli jej kodu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Teraz na klawiaturze wciśnij Ctrl + Shift + C i najedź kursorem na pole zawierające hasło i kliknij. Po lewej stronie pojawi Ci się widok kodu tego pola formularza.

Zobaczycie cały wiersz input, który odpowiada za to pole. Jest ono wykropkowane dlatego, że typ pola został ustawiony na password. Wtedy przeglądarka wie, że musi ukryć wszystkie znaki z tego pola i zamienia je na kropki. Jednak litery i cyfry dalej tam są, a aby je odkryć wystarczy zmienić typ pola na zwykłe pole tekstowe.

Kliknij dwa razy na napis type=”password” i zamień słowo password na text. Kliknij w puste miejsce na stronie i teraz Twoim oczom ukaże się hasło, które jest zapisane w tym formularzu.

Prawda, że prosty trik? I działa za każdym razem :)

Podobne artykuły