8 sygnałów, że masz za wysoki poziom estrogenu

Zdrowie Data publikacji: 11 sierpnia 2019

Estrogen jest podstawowym żeńskim hormonem, który pełni bardzo ważną funkcję w kobiecym organizmie. Zaburzenia poziomu estrogenów może mieć negatywny wpływ na wiele czynników naszego ciała. Dzisiaj zajmiemy się dokładnie nadmiarem estrogenu i tym jakie popularne objawy może to za sobą przynieść.

Obrzęk i tkliwość piersi

Czujesz, że Twoje piersi zmieniają się, stają się spuchnięte i dużo bardziej wrażliwe na dotyk? Wiele kobiet odczuwa to podczas okresu czy ciąży. Jeśli jednak zdarza się to w innych sytuacjach może być to objawem nadmiaru estrogenu.

Huśtawka nastrojów

Hormony odpowiadają też za to jak się czujemy, jaki mamy humor. Nadmiar estrogenu wpływa na nasze emocje i stany psychiczne. Może odczuwać skrajne emocje np. lęk czy przygnębienie, a po chwili możesz poczuć radość niczym nie spowodowaną.

Grudki w piersiach

Gdy wyczujesz jakieś nierówności w piersiach nie wahaj się i od razu udaj się do lekarza. Dlatego ważne jest to by regularnie je sprawdzać i to samodzielnie np. podczas kąpieli. Jak to robić dowiesz się z tego poradnika.

Wypadanie włosów

Twoje włosy wypadają nadmiernie? To również może być spowodowane nadmiarem estrogenów. Oczywiście nie jest to objaw tylko hormonalny. Stan naszych włosów zależy od wielu czynników. Ale jest to pewna wskazówka, które może Ci pomóc.

Tycie

Nie zmieniłaś nic w swojej diecie, a mimo to zaczynasz tyć? Hormony dają takie objawy, dlatego warto sprawdzić ich poziom. Być może rozwiążesz swój problem z wagą łatwiej niż myślisz.

Nieregularny okres

Kobiecie hormony oczywiście mają bardzo wiele wspólnego z okresem i jego regularnością. Gdy nagle okres zaczyna wariować. Przychodzi za późno lub za wcześnie to może to być spowodowane nierównowagą hormonalną.

Permanentne zmęczenie

Czujesz się ciągle zmęczona? Nie masz siły na nic, a najchętniej przeleżałabyś cały dzień w łóżku? Takie wyczerpanie może być związane nie tyle ze stylem życia, ale również z poziomem hormonów.

Problemy ze snem

Nie możesz zasnąć? Rano wstajesz niewyspana? Może być zupełnie inaczej i przez cały dzień będziesz czuła się śpiąca i ledwo powstrzymasz się od zamknięcia oczu w pracy. To mogą być objawy nadmiaru estrogenu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły