6 sygnałów ostrzegawczych, że Twoja wątroba jest pełna toksyn

Zdrowie Data publikacji: 28 stycznia 2018

Wątroba to bardzo ważny i pracowity narząd. Od jej zdrowia zależy wiele ważnych funkcji organizmu. Pełni ona ponad 500 funkcji w naszym organizmie. Teraz skoro już wiesz ile Twoja wątroba robi dla ciebie zastanów się ile ty robisz dla niej.

Wątroba pełni też ważną funkcję w usuwaniu toksyn. Gdy będzie ich jednak zbyt dużo może nie dawać sobie rady. Wyśle wtedy sygnały, które informują nam, że musimy jej pomóc. Oto sześć z nich.

1. Ból w okolicy wątroby

Uczucie bólu jest jedną z oznak, która może sygnalizować o problemach. Gdy wątroba nie działa wydajnie zaczyna boleśnie pęcznieć, a my odczuwamy sygnały jakie daje nam ciało przepełnione toksynami.

2. Obrzęk nóg oraz kostek

Problemy z wątrobą mogą powodować obrzęki nóg i kostek. Jest to związane z wysiloną pracą wątroby, która stara się sama sobie pomóc. Powoduje to nadciśnienie, które ostatecznie objawia się właśnie obrzękiem. Z racji grawitacji najbardziej widoczny jest on w dolnej części ciała.

3. Przybieranie na wadze

Zwiększenie masy ciała, które nie jest wynikiem złej diety, picia alkoholu czy brania leków może być spowodowane problemami z toksynami, z którymi nie daje sobie rady wątroba.

4. Alergie

Alergie to częsty wynik przeciążenia wątroby. Zbyt wiele substancji, które miały być wydalone trafia do krwi. Wtedy mózg odbiera je jako alergeny i uwalnia przeciwciała. Może więc pojawić się jakiś z objawów np. wysypka. Nawet gdy do tej pory nie miałaś problemów z alergiami.

5. Żółta skóra i żółte oczy

Żółtaczka sama w sobie nie jest chorobą, ale zawsze jest to niepokojący objaw. Można to zaobserwować u osób, które zmagają się np. z rakiem wątroby. Chora wątroba powoduje, że organizm gromadzi za dużo bilirubiny, jest to żółty pigment, który powstaje w wyniku rozkładu martwych czerwonych krwinek w wątrobie. Jest to bardzo poważny objaw i nigdy go nie lekceważ.

6. Chroniczne zmęczenie

Uczucie przewlekłego zmęczenia przypomina trochę „grypę”. Czujemy się gorzej, zmęczenie ciągnie się tygodniami i miesiącami. Powodem tego jest zatrucie wątroby. To ona uczestniczy w głównej mierze w procesie dostarczenia energii komórkom ciała. Chora wątroba nie może jednak wytworzyć glukozy i ma bardzo mało miejsca do jej przechowywania.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/6-warning-signs-that-show-your-liver-is-full-of-toxins-414810/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły