6 sygnałów, które daje nam organizm gdy coś jest nie tak

Zdrowie Data publikacji: 25 września 2017

Nasze ciał nie potrafi mówić dlatego gdy wie, że dzieje się z nim coś nie tak informuje nas o tym w inny sposób. Daje nam jasne wskazówki, które pomagają zidentyfikować problem i go wyleczyć. Jednak musimy umieć je odróżnić bo często je po prostu lekceważymy.

1. Bezsenność i skurcze mięśni

Są to oznaki, które większość z nas już zna i zostaliśmy na nie wyczuleni. Jednak najczęściej mówi się, że to objawy braku magnezu, ale nie możecie w taki przypadku zapominać też o potasie. Dlatego trzeba magnez i potas wprowadzić do naszej diety jedząc więcej awokado, orzechów włoskich, bananów, soczewicy, owsa, moreli suszonych, rodzynek, czarnych porzeczek czy fasoli.

2. Sucha skóra

Sucha skóra również jest objawem, którego nie powinniśmy lekceważyć i wynika ze stanu zdrowia naszego organizmu.l Za ten stan rzeczy odpowiadać mogą braki witaminy E, którą znajdziemy w orzechach, rybach i warzywach.

3. Pragnienie cukru

Cukier uzależnia, ale często lekceważymy słodkie zachcianki zrzucając je na barki łakomstwa. Jednak nasze ciało potrzebuje glukozy w wielu różnych sytuacjach, może to być spowodowane stresem czy np. osłabieniem organizmu. Dlatego warto wtedy pamiętać aby sięgać po najlepszy z możliwych sposobów na uzupełnienie cukru czyli naturalną ciemną czekoladę.

4. Apetyt na kostki lodu

Masz czasem ochotę zjeść trochę lodu? To bardzo ciekawe, ale w ten sposób nasz organizm może alarmować nas o brakach żelaza. Dlatego warto wtedy do naszej diety wprowadzić kaszę gryczaną lub jaglaną, orzechy, buraki, groch czy zielone liście i brukselki oraz brokuły.

5. Krwawiące dziąsła

Jeśli zauważysz, że Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania, a wcale nie robisz tego mocniej niż zwykle to może to być związane z niedoborem witaminy C. Naturalne źródła witaminy C to papryka (jedna żółta papryka daje tyle witaminy C co 16 cytryn), pomarańcze, papaja, jarmuż czy brukselka gotowana.

6. Łamliwe paznokcie

Łamliwe paznokcie czy wypadające włosy to bardzo częsty objaw, który towarzyszy niskiemu poziomowi witaminy B w naszym organizmie. Aby ją uzupełnić do diety należy wprowadzić fasolę, jajka i nabiał, drób czy ryby i wątróbkę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły