5 rzeczy, których używasz każdego dnia, a mogą one szkodzić Twojemu zdrowiu

Lifestyle Data publikacji: 04 września 2017

Czy jesteś pewna, że rzeczy, których używasz każdego dnia są dobre dla Twojego zdrowia? Nie zawsze tak jest. Zobacz pięć najpopularniejszych rzeczy, których używamy codziennie, a które mogą okazać się dla nas szkodliwe.

1. Plastikowe opakowania na jedzenie

To nie sam plastik szkodzi, ale składniki chemiczne, których producenci używają do wykonywania plastikowych pudełek. Zwłaszcza tych tanich. Dodatkowo częste ich mycie i podgrzewanie sprawia, że wchodzą one w kontakt z żywnością. Dlatego powinniśmy unikać podgrzewania jedzenia w nich, a pudełka powinniśmy wymieniać na nowe co pół roku.

2. Crocsy

Naukowcy przeprowadzili badania składu chemicznego popularnych Crocsów. Wiele producentów stosuje niestety szkodzące zdrowiu składniki. Nie dotyczy to oryginału, które zostały też przebadane. Tak samo jak nie dotyczy to wszystkich, ale musimy mieć to na uwadze. Do tego niestabilność pięty może prowadzić do wielu różnych problemów, które mogą objawiać się bólami stóp.

3. Tusz do oczu

Zwróć uwagę na składniki tuszu zanim go kupisz. Jeśli zawiera parabeny, proszek aluminiowy czy glikol propelenowy to może on być niebezpieczny dla zdrowia oczu.

4. Naczynia do smażenia

Gdy temperatura przekracza 230 stopni powierzchnia smażąca wciąga pewną ilość substancji lotnych. Duńscy naukowcy odkryli, że obecność ich we krwi może prowadzić do tworzenia się komórek nowotworowych. Dlatego wymieniaj swoje patelnie częściej. Gdy warstwa teflonu zaczyna odchodzić lub jest zdrapywana wymień ją na nową. Możesz też kupić droższe, ale lepsze patelnie ceramiczne.

5. Mydło antybakteryjne

Triklosan zawarty w mydłach przeciwbakteryjnych może osłabiać układ odpornościowy. Nie powinien znajdować się w ilości większej niż 0,1-0,3% zawartości. Może również powodować zaburzenia równowagi hormonalnej, dystrofię mięśni i osłabiać absorpcję antybiotyków.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/5-things-you-use-every-day-that-can-harm-your-health-372860/

Podobne artykuły