Jak usunąć plamy z trawy?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 18 czerwca 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Pogoda jest piękna. Dzieci spędzają więcej czasy na podwórku. Niestety efektem ubocznym ich aktywności są plamy z trawy powstałe na ubraniach. Jak je usunąć? Dzisiaj Wam podpowiemy!

Usuwanie plam z trawy

Zastanawiasz się jak skutecznie usunąć plamy z trawy z odzieży swoich dzieci? Prawdą jest, że tradycyjne metody mogą być zawodne i plamy mimo naszych starań nadal będą szpecić ubrania dzieci.

Barwnik zawarty w sokach trawy jest bardzo mocny i gdy dojdzie już do takich zaplamień, które zazwyczaj zdążą się utrwalić przez cały dzień, gdy dziecko jest na dworze, potem trudno jest je usunąć. Na szczęście są na to sposoby. Dzięki nim plamy z trawy usuniesz bez większego problemu.

Ocet na plamy z trawy

Na pewno masz w swojej kuchni ocet. Można wykorzystać go podczas gotowania, ale też często stosuje go się jako domowy środek czyszczący. Ma właściwości dezynfekcyjne. Zabija bakterie i grzyby, dlatego dobrze sprawdza się podczas sprzątania kuchni oraz łazienki.

Ocet będzie też przydatny podczas usuwania plam z trawy z ubrań naszych dzieci. Jak go wykorzystać? Jest to bardzo proste. Wystarczy zaplamione trawą miejsce polać octem, a następnie wetrzeć go w plamę przepierając to miejsce w rękach.

Gdy już wstępnie przygotujemy ubranie w ten sposób, możemy je wyprać następnie tak jak zawsze w pralce. Gdy ubrania wyjmiemy już po praniu z pralki, plamy znikną.

Wódka na plamy z trawy

Jeśli nie masz w swojej kuchni octu to być może masz wódkę. Alkohol również dobrze sprawdza się w usuwaniu tego typu plam.

Przygotuj sobie ściereczkę, a następnie nasącz ją alkoholem. Następnie przyłóż ją do plamy i zostaw tak na kilka minut. Po tym czasie zabierz ściereczkę, a następnie spłucz plamę wodą i wypierz ubranie jak zwykle.

Podobne artykuły