5 roślin do domu dla leniwych – tanie i łatwe w utrzymaniu

Wnętrza Data publikacji: 03 września 2017 / Aktualizacja: 2018-08-31

Rośliny w domu są ważne, poprawiają jakość powietrza i wprowadzają dobry nastrój. Dom bez zieleni jest jakiś taki pusty. Dlatego warto mieć w nim trochę żywej roślinności. Co jednak gdy nie mamy ręki do kwiatów, czasu i nie chcemy wydawać wiele na rośliny, które pod naszą opieką mogą długo nie wytrzymać? Oto kilka propozycji, które będą idealne dla Ciebie :)

Paprotki

Ich zieleń i rozłożyste długie liście dodadzą uroki Twoim wnętrzom. Nie brudzą, nie wymagają wielkiej pielęgnacji i jedyne czego będą od nas potrzebować to podlewania. Podlewamy je rozpylając na liście wodę z atomizera i wlewając trochę do ziemi. Nie lubią jednak gdy nadmiernie się je przelewa. Jeśli chodzi o pielęgnację to zazwyczaj ogranicza się ona do usuwania przyschniętych liści.

Kaktusy

Kaktusy są świetne dla leniwych osób. Nie wymagają wielkiej pielęgnacji, a ich wygląd stanowi świetną dekorację do mieszkania. Nie trzeba po nich sprzątać bo się nie obsypują. Jedyne czego będą od nas potrzebować to podlewanie. Te w małych doniczkach w upalnym okresie podlewać należy co kilka dni. Zazwyczaj kaktusy w większych doniczkach wystarczy podlać raz w miesiącu.

Storczyki

Jeśli zadbasz o niego w odpowiedni sposób to będzie ozdobą bez większego wkładu energii. Po pierwsze musi mieć przeźroczystą doniczkę (osłonkę), a po drugie musi mieć wodę. Dobrze też co jakiś czas zaserwować mu nawóz do storczyków.

Pelargonie

Świetne na zewnątrz jak i do środka. Bardzo proste i tanie w utrzymaniu. Pelargonie zawsze podlewamy obficie, tak by woda przelała się przez doniczkę. Podczas kwitnienia podlewamy je rano i wieczorem, ale w pozostałym okresie gdy ziemia zaczyna przysychać. To jedyne co musimy z nimi robić, ale też bardzo lubią nawożenie.

Fiołki

Ostatni kwiat jaki Wam zaproponuję to fiołki. Podlewamy je umieszczając wodę w podstawce. Roślinę wystarczy podlewać dwa razy w tygodniu.

Podobne artykuły