Czym zasłonić okna na parterze?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-06-15 / Aktualizacja: 2021-06-17
Olmark - sklep z roletami i żaluzjami na wymiar

Mieszkanie na parterze ma bez wątpienia wiele zalet. Można do nich zaliczyć przede wszystkim komfort związany z krótszą drogą po schodach, czy niższe ceny za czynsz. Jednak życie na najniższej kondygnacji budynku ma również swoje wady. Jedną z największych jest problem w zachowaniu prywatności przed wścibskim wzrokiem przechodniów. Jak zapewnić intymność w domu? Zapraszamy do lektury!

Jakie są rodzaje osłon?

Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje mieszkanie, masz wiele możliwości. Przede wszystkim wyróżniamy osłony zewnętrzne i wewnętrzne. To, na które z nich się zdecydujemy, zależy od wielu czynników, m.in. budżetu, stylu wnętrza, czy możliwości montażowych. Jednak zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem są osłony wewnętrzne.

Wyróżniamy następujące rodzaje osłon wewnętrznych:

Zaobserwuj nas na Facebooku

  • rolety (grube, cienkie i ażurowe, „dzień i noc”),
  • plisy,
  • żaluzje,
  • firanki i zasłony.

 Opowiemy Ci teraz co nieco o każdym z tych rodzajów osłon.

Rolety (a w szczególności model „dzień i noc”) cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością. Możesz nimi sterować za pomocą łańcuszka. Dają ogromne możliwości aranżacyjne, zwłaszcza że sprawdzają się nawet przy oknach o niestandardowym kształcie. Możesz postawić na rolety jednokierunkowe lub dwukierunkowe – wszystko zależy tutaj od Twoich indywidualnych preferencji.

Plisy doskonale sprawdzają się przy mieszkaniach na parterze. Pozwalają zasłonić dowolny fragment okna, np. tylko jego dolną część. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ograniczasz ilości światła wpadającego do wnętrza mieszkania, zapewniając sobie jednocześnie gwarancję prywatności.

Żaluzje (drewniane i metalowe) pozwalają precyzyjnie ustalić stopień zasłonienia okna. Pozwalają również na łatwe przepuszczanie światła słonecznego. Są jednak trudniejsze w czyszczeniu, a z upływem lat mogą się odkształcać.

Firanki i zasłony to rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się przy mieszkaniach zaaranżowanych w klasycznym stylu. Firanki mogą nie tylko osłonić mieszkanie przed wzrokiem przechodniów, ale również pełnić funkcję dekoracyjną. Nie są jednak skuteczne, gdy zależy nam na odsłonięciu wybranej części okna, np. dolnej, ponieważ przesuwa się je na boki.

Dlaczego rolety „dzień i noc” cieszą się dzisiaj tak dużą popularnością?

Rolety „dzień i noc” cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Składają się z poziomych pasów dwóch rodzajów materiałów: cienkiej siateczki (która zapewnia prywatność, zasłaniając okno w ciągu dnia) oraz grubszej warstwy (która pozwala na całkowite zasłonięcie okna).

Skąd tak duża popularność tego modelu rolet? Spytaliśmy o to specjalistę ze sklepu Olmark

„Rolety „dzień i noc” łączą w sobie właściwości żaluzji poziomych i rolet materiałowych. Tworzą przytulniejszy klimat w pomieszczeniu niż inne rodzaje osłon. Dodatkowo pozwalają na płynną regulację ilości wpadającego światła, zapewniając przy tym osłonięcie okna z pomocą przezroczystej siateczki. Użytkownik ma więc nie tylko możliwość zasłonięcia wybranej partii okna, ale również stopnia zaciemnienia pokoju.”

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas artykuł pomoże Ci w dobraniu najlepszych osłon do swojego domu na parterze!

Podobne artykuły