Dekoracyjne napisy ścienne – 5 pomysłów na wnętrze z charakterem

Wnętrza Data publikacji: 13 maja 2020

Słowa mają niesamowitą moc i realny wpływ na nasze życie – z tego względu warto otaczać się sentencjami oraz hasłami, które zapewnią nam codzienną dawkę pozytywnej energii. Dekoracje ścienne z napisami zadbają nie tylko o znakomity wystrój mieszkania, ale również o dobre samopoczucie jego mieszkańców. Wyjątkowe słowa wzbogacone o element dekoracyjny wpiszą się w każdą stylistykę i pozwolą Ci wyrazić siebie.

1. Farba tablicowa

Nie boisz się odważnych rozwiązań aranżacyjnych? Pomaluj ścianę czarną farbą tablicową, zaopatrz się w kolorowe kredy i zapełnij przestrzeń cytatami i hasłami, które dodadzą Ci skrzydeł. Taka dekoracja nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli poprosisz swoich bliskich o dodanie spersonalizowanych wpisów: mogą to być sentencje, które mają dla nich szczególne znaczenie lub po prostu wiadomości przeznaczone dla Ciebie.

2. Plakaty motywacyjne

Prosta forma oraz komunikat o wyjątkowej sile przekazu – plakaty z napisami szturmem zdobyły nasze serca i stały się głównym bohaterem instagramowych metamorfoz wnętrz. Doceniamy je za duży potencjał dekoracyjny, a jednocześnie przystępną cenę. Wybór plakatów z napisami motywacyjnymi na bimago.pl uwzględnia różnorodne oczekiwania klientów: plakaty typograficzne dostępne są zarówno w języku polskim jak i angielskim, w wersji monochromatycznej lub kolorowej i w różnych rozmiarach. Jak je wyeksponować we wnętrzu? • Mini galeria ulubionych sentencji – wybierz kilka plakatów z napisami, które będą manifestem Twoich wartości lub motywacją zachęcającą Cię do działania. Postaw na różne rozmiary i warianty oprawy, aby nadać kompozycji odrobinę oryginalności. • Lubisz częste zmiany w wystroju Twojego wnętrza? Zamiast wieszać plakaty, ustaw je na półce ściennej – sprawdź na bimago.pl ciekawe sposoby na dekorację pomieszczeń. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na szybką zmianę ekspozycji, kiedy poczujesz ogarniającą Cię monotonię. Pamiętaj jednak o zamontowaniu listwy-ogranicznika, aby uniknąć zsunięcia się dekoracji.

3. Napisy LED

Nowoczesny look i przytulny charakter wcale nie muszą się nawzajem wykluczać – napisy LED są tego najlepszym przykładem. Pulsujące kolorem neony kojarzą nam się głównie z metropoliami i życiem nocnym, ale w naszych czterech kątach będą się prezentować równie intrygująco. Ledowe napisy czy świecące litery, inspirowane wielkomiejskim stylem, wprowadzą do Twojego wnętrza aurę tajemniczości i przytulne światło. To doskonały wybór dla osób poszukujących dekoracji innowacyjnych, a jednocześnie praktycznych – tego typu ozdoba stanowi również alternatywną formę oświetlenia, która przykuwa uwagę i zachwyca oryginalnością.

4. Naklejki ścienne

Naklejka z napisem kawa

Szybkie w aplikacji i łatwe do usunięcia – w dosłownie kilka chwil potrafią zamienić anonimowe ściany w przestrzeń z charakterem. Jeśli zapragniesz nowego źródła inspiracji, wystarczy usunąć naklejkę i zastąpić ją kolejnym hasłem lub wymienić na zupełnie inną ozdobę. W  kolekcji bimago odnajdziesz cytaty i słowa o wyjątkowej sile motywacyjnej, dostępne w różnych rozmiarach oraz wersjach kolorystycznych. Jeśli sama naklejka wydaje Ci się zbyt mało dekoracyjna, umieść ja w centralnym miejscu ściany, a następnie dodaj zdjęcia lub inne ozdoby, które podkreślą jej wymowny charakter.

5. Napisy 3D

Dekoracje trójwymiarowe są doskonałą alternatywą dla klasycznych ozdób ściennych. Napisy wycięte laserem z drewna są mocno osadzone w trendach i na tyle uniwersalne, że odnajdą się w każdej stylistyce. We wnętrzach nowoczesnych czy skandynawskich postaw na napisy o prostej czcionce i w monochromatycznej wersji, natomiast aranżacje vintage lub shabby chic wzbogać o napisy 3D z efektem przetarcia lub postarzenia.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły