5 pomysłów na HOME OFFICE – jak urządzić?

Wnętrza Data publikacji: 16 czerwca 2024

Jeśli pracujecie z home office, to z pewnością chcecie, aby miejsce to było przyjemne i sprzyjało skupieniu podczas pracy. Nie każdy lubi pracować z domu i nie wszyscy mają do tego warunki. Gdy mieszkamy z wieloma osobami i brakuje nam miejsca odosobnienia, praca może być całkowicie nieproduktywna.

Jeśli jednak mamy możliwość urządzenia własnego kącika do pracy, to jesteśmy już w dużo lepszej pozycji. W tym artykule przedstawimy Wam pięć pomysłów, aby Wasze miejsce do pracy było lepsze.

Zadbaj o to, by mieć swoje miejsce do pracy

Przygotuj sobie miejsce do pracy, które będzie służyło właśnie do tego celu. Dzięki temu będzie łatwiej Ci się skupić. Mniej rzeczy Cię rozproszy. Najlepiej, abyś była obrócona tyłem do domu. To da Ci poczucie faktycznie odbywanej pracy. Miejsce przed oknem jest bardzo fajne.

Nie tylko dzięki temu światło nie odbija się od monitora, ale również możesz chwilę odetchnąć i dać odpocząć oczom zerkając w dal. Zadbaj o jakieś biurko i krzesło. Praca przy nim będzie dużo wygodniejsza niż z kanapy czy przy stole w jadalni. Zwykłe krzesła nie są dostosowane do tego, aby spędzać na nich wiele godzin dziennie. Z czasem może pojawić się ból pleców, który skutecznie będzie Ci utrudniał pracę i nie pozwalał się skupić.

Postaw zegar w widocznym miejscu

Podczas pracy w domu mamy bardzo dużo pokus, aby się od niej oderwać. Możemy zrobić sobie jeść. Ogarnąć kuchnię lub wstawić pranie do pralki. Jest wiele rzeczy, które mogą oderwać nas od pracy. Dlatego warto mieć pod ręką zegar i pilnować czasu w taki sposób, w jaki spędzamy go w pracy. Całkowicie odciąć się w tym czasie od życia domowego.

Wstań rano i przygotuj się, tak jakbyś szła do pracy. Ubierz się i o odpowiedniej godzinie usiądź pracować. Pilnuj przerw i rób je, w tych samych godzinach co stacjonarnie. Zakończ pracę również o tej samej porze. Dzięki temu wyrobisz sobie nawyki, a praca zdalna z domu nie będzie dla Ciebie problemem.

Wypełnij wnętrze roślinami

Rośliny ożywiają wnętrze, ale też oczyszczają powietrze. Dzięki temu łatwiej nam się skupić na pracy, a czas spędzony w pomieszczeniu z nimi mija przyjemniej. Możemy odetchnąć i chwilę odpocząć skupiając na nich wzrok. Rośliny naprawdę sprzyjają pracy.

Podobne artykuły