Jak schować z widoku niepotrzebne rzeczy w łazience?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-02-06 / Aktualizacja: 2021-04-21

W naszej łazience znajduje się sporo rzeczy, które nie muszą być stale na widoku. Wręcz chciałybyśmy je ukryć, aby nie rzucały się one gościom w oczy. Dzisiaj podpowiemy Wam jak możecie to zrobić wykorzystując sprytne metody.

Jak ukryć szczotkę do toealety

Szczotka do toalety jest potrzebnym gadżetem w łazience, ale umówmy się – jej ciągły widok nie jest niczym przyjemnym. Dlatego ciekawym pomysłem może być ukrycie jej w specjalnie do tego przygotowanej półce w ścianie.

Wnęka może być również być zakamuflowana płytkami, tak samo jak tworzy się okienka rewizyjne, których na pierwszy rzut oka nie widać. Musimy jednak przygotować się na to, że będziemy musieli poinformować gości i jej położeniu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Trzeba jednak przyznać, że jest to całkiem fajne i ciekawe rozwiązanie, które pozwala schować szczotkę do toalety z widoku w bardziej ustronne miejsce, a jednocześnie cały czas mamy ją pod ręką.

Chowany kosz na brudne ubranie

Jeśli mamy w łazience zabudowę, warto w takim miejscu ukryć kosz na brudy. Wygląda to dużo estetyczniej, gdy odwiedzają nas goście, a z kosza nie wydobywają się sterty jeszcze niezrobionego prania. Daje to nam również większy komfort i swobodę w przyjmowaniu gości.

Przygotowując taką zabudowę możemy od razu pomyśleć o miejscu na inne rzadziej używane rzeczy, które nie muszą stać na wierzchu. To dobre miejsce na zapas ręczników czy kosmetyków.

Możemy schować tam również zapas papieru toaletowego czy środki do utrzymania czystości w łazience. Dzięki temu zawsze będziesz mieć je pod ręką i sprzątanie stanie się wygodniejsze.

Jeśli nie masz w łazience żadnej zabudowy możesz zamiast zwykłych plastikowych koszy na brudy zamówić u stolarza szafkę, która będzie pełnić taką rolę. Sami przyznajcie, że wygląda to zdecydowanie ładniej, a zyskujemy też dodatkową półkę. Zaletą tego rozwiązania jest to, że gdy mamy mniej miejsca szafka taka po prostu może być wyższa, a za to wężśza.

Szafeczka na kółkach obok toalety

Dzisiaj często robi się duże łazienki, a przez to zyskujemy w nich więcej miejsca. To sprawia jednak, że toaleta oddalona jest od szafek pod umywalką, gdzie często trzymaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy.

Możemy w takim razie stworzyć dedykowaną szafeczkę na kółkach, gdzie mogą znajdować się najpotrzebniejsze rzeczy przy toalecie, a również schowana może być w ten sposób szczotka do toalety.

Wanna ze skrytkami

Dzisiaj zabudowana wanna to standard, ale czy zastanawialiście się może nad wykorzystaniem tej zabudowy? Można przecież stworzyć w niej mnóstwo miejsca na organizację rzeczy do kąpieli, które później nie muszą leżeć, jak zwykle się to dzieje na wannie czy na półce obok niej.

Tak zorganizowane wnętrze z automatu staje się dużo ładniejsze i czyściejsze. Sięganie po kosmetyki do kąpieli z takich skrytek również może być bardzo wygodne jeśli odpowiednio je zaplanujemy.

W tym miejscu możemy również trzymać łazienkowe środki czystości. Nawet w przypadku jakiejś awarii mamy dużo lepsze dojście do wanny niż w przypadku zwykłej zabudowy, gdzie zwykle jedynie robimy okienko rewizyjne.

Mamy nadzieję, że pomysły, które Wam dzisiaj przedstawiliśmy spodobają się i zainspirują Was w urządzeniu swojej łazienki. Pamiętajcie, im mniej rzeczy znajduje się na wierzchu tym pomieszczenie wygląda na bardziej zadbane, a i jego sprzątanie jest dużo łatwiejsze.

Z pewnością częściej wycieralibyśmy półki w łazience, gdyby zamiast sterty żeli, szamponów, odżywek i innych płynów stała tam tylko dekoracyjna świeczka. Zobacz również jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu wykorzystując drewno.

Zobacz również artykuł, z którego dowiesz się jak zaprojektować wymarzone wnętrze.

Podobne artykuły