Eleganckie płytki do łazienki – jak je wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 23 sierpnia 2022

Chcesz, aby Twoja łazienka miała elegancki wymiar? Zobacz, jakie płytki najlepiej będą nadawały się do stworzenia szykownego i gustownego wnętrza!

Łazienka w eleganckim stylu

Styl elegancki może mieć zarówno klasyczny, jak i nowoczesny wymiar. Tym, co go charakteryzuje, jest wyrafinowana prostota wynikająca z zastosowania wysokiej jakości materiałów oraz wyposażenia. Nie można zapominać również o odpowiednich dodatkach oraz o oświetleniu, które w tym wnętrzu odgrywa dużą rolę.

W eleganckim stylu dominują przede wszystkim kolory stonowane, na przykład jak biel, czerń, szarości i beże. Mogą być one również przełamane innymi odcieniami, na przykład granatowym, bordowym, szmaragdowym. Ważne jest, aby nie przesadzać z różnorodnością kolorów, aby wnętrze miało prosty, aczkolwiek szykowny wymiar.

Elegancka łazienka może mieć różnorodne metraże. Nie musi być bardzo duża, ponieważ efekt stylowego wnętrza można osiągnąć również na niewielkiej powierzchni. Wobec tego elegancką aranżację można uzyskać również w przypadku łazienki w bloku.

Płytki do eleganckiej łazienki

Podstawą, aby nadać łazience elegancki charakter, będzie wybranie odpowiednich płytek ceramicznych. Jakie z nich będą najlepiej nadawały się do takiego wnętrza?

1. Płytki imitujące marmur

Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych eleganckich płytek łazienkowych są te imitujące marmur w zróżnicowanych odcieniach, na przykład białym, czarnym czy beżowym. Tego typu płytki prezentują się bardzo efektownie i jednocześnie są znacznie tańsze od naturalnego kamienia. Warto sprawdzić płytki włoskie Marazzi – http://domhit.katowice.pl/plytki_wloskie_marazzi które oferowane są w różnych wariantach imitujących kamień.

2. Płytki drewnopodobne

W eleganckim wnętrzu mogą świetnie prezentować się również płytki drewnopodobne, szczególnie w odcieniach ciemnych, nasyconych. Doskonale komponują się one z innymi kolorami, na przykład z bielą, czernią czy szarością. Nowoczesne płytki tego typu potrafią również bardzo skutecznie imitować drewno, pozwalając na uzyskanie naturalnego efektu.

3. Płytki w ciemnych kolorach

Ciekawym wyborem do łazienki w eleganckim stylu będą też płytki w kolorach ciemnych, na przykład o fakturze kamienia, z połyskiem. Ciemne płytki wprowadzają do wnętrza elegancki półmrok, dlatego trzeba pamiętać też o dopełnieniu ich odpowiednim oświetleniem.

Jeszcze więcej pomysłów na elegancką łazienkę można znaleźć już teraz w serwisach wnętrzarskich online, a także na stronach internetowych producentów płytek ceramicznych, gdzie dostępne są zróżnicowane pomysły na wnętrza.

  • Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły