Rolety Dzień Noc – Dekoracja i Funkcjonalność

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-12-10 / Aktualizacja: 2019-12-23

Rolety Dzień Noc to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają świetnego wyglądu, ale zarazem oczekują od rolet funkcjonalności. Nic więc dziwnego, że stały się one jednym z najpopularniejszych systemów osłon okiennych. Jeśli nadal zastanawiacie się nad ich wyborem, chcielibyśmy przedstawić Wam kilka zalet, które pomogą Wam w podjęciu decyzji.

Bezinwazyjny montaż

Jest to dla mnie bardzo ważny czynnik brany pod uwagę podczas wyboru rolet. Bezinwazyjny montaż pozwala na zamontowanie rolet na ramie okiennej bez jakiegokolwiek wiercenia w nich otworu. Oznacza to, że gdy rolety nam się znudzą lub zniszczą, wystarczy je zdjąć i nie pozostanie po nich żaden ślad.

Dodatkowo rolety Karnix, które znajdziecie choćby na tej stronie https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html posiadają żyłkowa prowadnice. Oznacza to, że nawet przy uchylonym oknie będą one utrzymywały się przy szybie. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna funkcja i każdy kto miał kiedyś rolety bez prowadnic z pewnością ją doceni.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Rolety na dzień i na noc

Jak sama nazwa wskazuje są to rolety, które możemy płynnie regulować jeśli chodzi o ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki temu możemy zaciemnić pomieszczenie jeśli planujemy zrobić sobie drzemkę w środku dnia lub wpuścić do niego więcej światła jeśli jest nam w pokoju zbyt ciemno. To bardzo wygodne bo nie musimy decydować się na jeden wariant.

Jest wiele sytuacji, w których rozwiązanie to świetnie się sprawdza. Bardzo przydatne jest w pokojach dziecięcych. Z jednej strony dziecko w ciągu dnia może mieć drzemkę z zasłoniętymi oknami w trybie noc. W dzień za to możemy ograniczyć ilość promieni słonecznych tak, by dziecko mogło bawić się, ale światło go jednocześnie nie raziło. Każdy rodzic z pewnością doceni to rozwiązanie również rano w weekendy. Dzieci wstają bardzo szybko gdy tylko promienie słoneczne obudzą je w ich pokoju. Rodzice chcieliby za to trochę dłużej pospać. Dlatego ich ograniczenie da nam trochę więcej czasu dla siebie, a dziecko będzie dalej smacznie spało.

Rolety Dzień Noc znajdziemy w wielu różnych kolorach. Dostosujemy je również do wielkości ramy okiennej nawet w niestandardowych przypadkach. Można je bowiem zamawiać na wymiar. Dzięki temu bez problemu dobierzemy je do każdego wnętrza, tak by pasowały wystrojem do pokoju dziecięcego czy naszej sypialni. Szeroki wybór materiałów i kolorów jest z pewnością zaletą tego rozwiązania.

Jak działa Roleta Dzień Noc?

Rolety te mają charakterystyczną budowę. Składają się z dwóch pasów. Jeden pas zaciemniający wykonany z mniej przepuszczalnego materiału oraz drugi przeźroczysty wykonany z siatki.

Dzięki takiemu połączeniu możemy płynnie regulować ilość światłą wpadającego do pomieszczenia. Podczas przesuwania rolety pasy te nakładają się na siebie lub mijają. Roletę możemy zatrzymać w każdej pozycji.

Daje nam to jeszcze jedną ważna zaletę. Jeśli chcemy wpuścić więcej światła wcale nie musimy całkowicie unosić rolety do góry. Wystarczy odpowiednio ustawić pasy. Tak samo w przypadku zaciemnienia pokoju. Dzięki temu cała czynność odbywa się szybciej, a co może zainteresować rodziców małych dzieci, również ciszej.

Podobne artykuły