13 listopada 2018

8 roślin, które możesz hodować tylko w szklance z wodą

Rośliny świetnie pasują do każdego wnętrza. Dodają mu życia i sprawiają, że jest przyjemniejsze. Nie wszyscy jednak mają czas na to by się nimi zajmować, podlewać i pielęgnować. Wtedy z pomocą przyjdzie Wam osiem kwiatów, które wystarczy trzymać tylko w szklance z wodą. To alternatywa dla roślin doniczkowych, których pielęgnacja jest zazwyczaj bardziej angażująca.

Czosnek

fot. IKEA

Włóż ząbki czosnku do wody, ale nie zanurzaj ich w całości bo zgniją. Z czasem zaczną z nich wyrastać zielone pędy, które w kuchni prezentują się bardzo ładnie. Oprócz tego są one jadalne i możesz dodać je np. do sałatki. Pomysł na to zaprezentowała Ikea i trzeba przyznać, że ich wazon CYLINDER dobrze do tego pasuje.

Rozmaryn

To kolejna roślina, która przyda Ci się w kuchni,a  do wzrostu wystarczy jej jedynie szklanka z wodą. Wystarczy parę łodyg rozmarynu wsadzić do wody i po krótkim czasie wypuszczą one korzenie. Jeśli korzenie staną się już długie możesz ją przesadzić nawet do ziemi, albo wcześniej wykorzystać podczas gotowania i do szklanki wsadzić nowe łodygi.

3. Tulipany

Większości wydaje się, że tulipany muszą rosnąć w ogrodzie, a dopiero po zerwaniu włożymy je do wazonu. Wcale nie! Tulipany mogą rosnąć w wazonie z wodą. Wystarczy tylko umieścić w nim cebulki i zalać niewielką ilością wody.

4. Hiacynt

Hiacynt to roślina, którą można wyhodować w wazonie bez gleby. Musi mieć tylko dużo światła. Warto na dnie wazonu wsypać trochę kamyczków, następnie zalać wodą tak by tylko cebulki lekko były w niej zanurzone.

5. Amarylis

Amarylis to kolejna roślina ozdobna, która nie wymaga gleby. Wystarczy wazon, kamyki i lekko zanurzone w wodzie korzenie cebulki. Pamiętajcie, że roślina ta lubi dużo światła.

6. Bambus

Jego na pewno już znacie. Wystarczy aby pędy bambusa znajdowały się w wodzie, nie potrzebuje do tego ziemi :)

7. Sukulenty

Sukulenty to bardzo fajne rośliny. Zwykle są w doniczce, ale nie muszą bo nie wymagają częstego podlewania i dużych doniczek. Można go posadzić w doniczce wypełnionej kamykami.

8. Bazylia

Jeśli już raz kupisz bazylię to poucinaj pędy i łóż do szklanki z wodą. Zaczną rosnąć i ukorzeniać się :) Będą ładną dekoracją w kuchni, a nowe pędy możesz cały czas tak rozsadzać i wykorzystywać w swojej kuchni.