5 oznak problemów ze zdrowiem, które każda kobieta powinna znać!

Zdrowie Data publikacji: 20 kwietnia 2019 / Aktualizacja: 2020-04-28

Kobiece ciało jest skomplikowane i doskonałe w tym co robi. Jest przygotowane do urodzenia dziecka i wychowania go. To niesamowity organizm, który potrafi zrobić coś z niczego. Nie jest ono jednak wolne od wad i problemów, które mogą się pojawić. Oto lista pięciu oznak, które powinny Cię zaniepokoić jeśli jesteś kobietą.

1. Wzdęty brzuch

Wzdęcia mogą być normalne podczas okresu, ale jeśli nie jesteś na to podatna i trwa to dłużej niż dwa tygodnie, to może to być pierwszy sygnał, że z Twoim ciałem dzieje się coś złego. Niekiedy mogą nawet oznaczać raka piersi czy jajnika. Dlatego nie lekceważ tego jeśli zauważysz, że masz duży brzuch.

2. Ból w dolnej części pleców i ból nóg

Ból pleców jest czymś co w czasie okresu towarzyszy wielu kobietom. Ale gdy pojawia się pomiędzy miesiączkami może oznaczać endometriozę. Skorzystaj wtedy z pomocy lekarza.

3. Ciemna krew podczas okresu

Okres jest dla nas pewnym wskaźnikiem tego w jakim stanie jest nasz organizm. Jednym ze wskaźników może być kolor krwi. Gdy robi się ciemniejsza i do tego pojawią się skrzepy może to oznaczać mięśniaka macicy. Zawsze takie zmiany konsultuj z ginekologiem.

4. Wypadanie włosów

Wypadają ci włosy i to w większej ilości niż zwykle podczas rozczesywania? Może to oznaczać problemy hormonalne. Oczywiście problemów może być też więcej, dlatego warto skonsultować to z lekarzem.

5. Jest ci zawsze gorąco lub zimno?

Zawsze czujesz, że jest ci za zimno lub za ciepło? Uczucie wiecznego zimna wiąże się z dużym poziomem estrogenów, a ciepła z ich niskim poziomem. Dlatego gdy nigdy nie czujesz się komfortowo chociaż innym temperatura nie przeszkadza to warto sprawdzić poziom hormonów. Skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły