5 mitów o wykrywaniu ciąży, które znajdziesz w internecie

Zdrowie Data publikacji: 16 sierpnia 2017

Internet jest pełen porad. Nie zawsze są to jednak rady, z których warto skorzystać. Dzisiaj przedstawimy Wam 5 mitów na temat wykrywania ciąży, na które często można trafić w sieci.

1. Soda oczyszczona

Nie wiem skąd wziął się ten sposób, ale propozycja jest taka by oddać mocz na sodę oczyszczoną w celu sprawdzenia czy jesteśmy w ciąży. Jeśli substancja zaczyna się pienić ma to oznaczać ciążę. Szkoda tylko, że nie stoją za tym żadne naukowe dowody.

2. Zamrażanie moczu

Sposób polega na oddaniu moczu do przeźroczystego pojemnika pierwszego dnia okresu. Następnie zamrozić go na godzinę i gdy po wyjęciu na powierzchni pojawi się biała to może to oznaczać ciążę. Nie róbcie tego, to nie zadziała.

3. Wyraz oczu

Nasze prababcie podobno potrafiły wyczytać ciążę z oczu. W drugim miesiącu oczy są głębiej osadzone, a żyły bardziej widoczne. Podobno też można wykryć ciąże po szklanych oczach. Nie można w żaden sposób traktować tego jako wiarygodny test, tym bardziej, że przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, nawet gdyby faktycznie tak wyglądały w ciaży.

4. Kolor moczu

W tym sposobie musimy ponownie oddać mocz do przeźroczystego pudełka i sprawdzić jego kolor. Robimy tak przez tydzień i barwa moczu na końcu eksperymentu ma być ciemniejsza co oznacza ciążę. Oczywiście kolor moczu może być różny nawet w zależności od tego ile płynu dziennie przyjmiemy więc test ten absolutnie jest niewiarygodny.

5. Test na igłę

Inny sposób poleca by włożyć do moczu igłę i sprawdzić czy po wyjęciu jest ciemniejsza lub rdzawa, co może oznaczać ciążę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły