8 niesamowitych właściwości olejku z drzewa herbacianego, które możesz wykorzystać w dbaniu o ciało

Zdrowie Data publikacji: 31 maja 2017 / Aktualizacja: 2022-03-27

Olejek z drzewa herbacianego pojawia się w wielu domowych sposobach na dbanie o urodę. Ma wiele praktycznych zastosowań, które warto wykorzystać. Dzisiaj przedstawimy Wam osiem jego właściwości, które możesz wykorzystać w dbaniu o swoje ciało.

1. Sposób na trądzik

Olejek z drzewa herbacianego leczy stany zapalne, działa trochę wolniej niż specjalne środki na trądzik, ale za to nie jest tak drażniący dla skóry. Powinniśmy stosować go dwa razy na dobę przez 45 dni.

2. Leczenie blizn

Olejek z drzewa herbacianego pomaga goić rany szybciej i zapobiegać infekcjom. Ale okazuje się być przydatny również podczas zmniejszania widoczności blizn czy np. śladów po trądziku.

3. Brzydko pachnące stopy

Z olejku z drzewa herbacianego możesz zrobić sobie środek, który zabija brzydki zapach stóp. To dlatego, że ma on właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne. Wystarczy zmieszać w równej ilości mąkę kukurydzianą i sodę, a następnie dodać dziesięć kropli olejku z drzewa herbacianego. Takim proszkiem natrzyj stopy i po chwili wytrzyj.

4. Leczenie zakażeń grzybiczych paznokci

W poprzednim sposobie podpowiedzieliśmy Wam, że ma on właściwości antygrzybiczne. Jak pewnie domyślacie się można go wykorzystać w takim razie do leczenia grzybicy np. paznokci. Wystarczy nacierać je dwa razy dziennie olejkiem z drzewa herbacianego. Niestety kuracja do ostatecznego wyleczenia może potrwać nawet kilka miesięcy.

5. Wygładzanie skóry

Olejek z drzewa herbacianego zawiera olejek Melaleuca, który ma silne działanie antyoksydacyjne i może poprawić wygląd skóry eliminując zmarszczki i rozjaśniając plamy starcze.

6. Objawy przeziębienia i grypy

Zapewnia on ulgę w takich objawach jak kaszel, wystarczy rozetrzeć go sobie na piersi przed pójściem spać aby potem spać z ulgą.

7. Sposób na wszy

Jest on świetnym naturalnym sposobem na walkę ze wszami, jego działanie poparte jest naukowo. Niektóre badania potwierdzają nawet, że jest on bardziej skuteczny niż niektóre szampony na wszy. Nie można używać go na zwierzętach.

8. Wzmacnianie włosów

Rozcieńcz olejek z w wodzie i nałóż na włosy. Stymuluje on przepływ krwi, która jest niezbędna dla zdrowych i silnych włosów. Zapobiega ich wypadaniu i zachęca do wzrostu. Pamiętaj aby potem umyć włosy i zmyć olejek.

  • http://remedydaily.com/2017/05/22/10-powerful-effects-of-tea-tree-oil-on-your-health/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły