5 kobiet podzieliło się tym co czuły mając zawał. To ważne wskazówki, które mogą uratować życie!

Zdrowie Data publikacji: 13 lutego 2019

Serwis Prevention podzielił się ciekawym artykułem, w którym pięć kobiet opowiada o tym co czuły podczas ataku serca. To bardzo istotne, bo wiele osób początkowo nie orientuje się co się z nimi dzieje. Zawał może wyglądać różnie, dlatego historie o własnych doświadczeniach to istne kompendium wiedzy, które może nawet uratować nam życie. W przypadku zawału ważna jest bardzo szybka pomoc medyczna, dlatego jeśli podejrzewasz, że możesz go mieć nie czekaj, za chwilę możesz już nie mieć możliwości na wezwanie pomocy gdy zostaniesz sama.

Czułam, jakbym miała duża pigułkę, która utknęła w gardle

Tara mająca 45 lat przeżyła trzy zawały w ciągu trzech dni. Pojawiło się odrętwienie w lewym ramieniu i sztywność szyi. Miała wrażenie, że coś utknęło w klatce piersiowej, jakby coś połknęła. Do tego doszły uderzenia gorąca, pocenie się i zmęczenie.

Czułam się tak, jakbym miała okropną zgagę

Shannon miała 39 lat gdy przeżyła zawał. Poczuła ból w klatce piersiowej, ale uznała, że to zgaga. Nagle podczas wchodzenia po schodach doszło do tego skrajne zmęczenie, tak, że nie mogła przejść reszty drogi. Po paru sekundach pojawiło się gorąco i pot, jakby nagle wyszła z sauny. Trudno było jej złapać oddech i pojawiły się mdłości, a ból w klatce piersiowej się nasilał.

Czułam się tak, jakby wspinała się na Mount Everest

Mika miała 41 lat gdy przeżyła zawał. Była na wycieczce gdy nagle poczuła zadyszkę, a z lewej strony ciała pojawił się ból. Trafiła do szpitala i okazało się, że miała zablokowaną w 98% lewą arterię swojego serca.

Myślałam, że mam raka piersi

Lilly miała 47 lat. Jej lewe ramie bolało bez powodu, a mózg stawał się zamglony co utrudniało odpowiadanie na pytania. Potem pojawił się ból w klatce piersiowej i zmęczenie po przebudzeniu. Wiedziała, że coś jest nie tak, ale nie podejrzewała zawał, myślała, że ma raka piersi.

Myślałam, że mam atak paniki

Molly miała zaledwie 21 lat gdy doszło do zawału. Gdy brała oddech klatka piersiowa bolała. Myślała, że to ataki paniki. Pojawiało się odrętwienie nadgarstków. Udała się do szpitala, a lekarze odkryli zakrzep krwi częściowo blokujący jedną z tętnic, który spowodował zawał serca.

Źródło artykułu: https://www.prevention.com/health/a26304910/women-share-how-heart-attacks-feel/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły