6 rodzajów tkanki tłuszczowej i jak się jej pozbyć

Zdrowie Data publikacji: 18 stycznia 2018

Możemy wykorzystać wiele sposobów na pozbycie się nadwagi. Wśród nich są oczywiście ćwiczenia, dieta i suplementy diety. Jednak nie każda z metod czy diet będzie dla nas odpowiednia. Dzieje się tak dlatego, że każdy z nas ma inny typ postury ciała i co za tym idzie różne typy tkanki tłuszczowej. Odchudzanie będzie skuteczne jeśli podejdziemy do odochudzania wiedząc z jakim typem tkanki tłuszczowej walczymy.

Otyłość górnej części ciała

Powodem powstawania tego typu otyłości jest najczęściej zaniedbanie naszej diety. Jemy więcej kalorii niż jesteśmy w stanie spalić. Do tego dochodzi brak aktywności.

Jak z nim walczyć

 1. Wykonuj ćwiczenia aerobowe, ten rodzaj tłuszczu pojawia się właśnie z powodu braku aktywności fizycznej. Codzienne chodzenie, pływanie czy jeżdżenie na rowerze przez 30 minut może Ci pomóc pozbyć się problemu
 2. Ogranicz cukier w swojej diecie i ogranicz słodycze. Zmniejsz ilość przyjmowanych kalorii ograniczając tłuszcz w diecie, a jednocześnie jedz więcej warzyw i owoców (z tymi drugimi nie przesadzaj, też mają cukier).

Tłuszcz zbierający się na brzuchu

Często za gromadzenie tłuszczu w tym miejscu odpowiadają stres, depresja czy lęki. Może to być również czynnik genetyczny, ale wtedy trudniej będzie z nim walczyć.

Jak z nim walczyć

 1. Unikaj czynników, które powodują u Ciebie stres. Bez tego bardzo ciężko będzie Ci osiągnąć długotrwałe efekty odchudzania.
 2. Pij suplementy diety, które ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu np. zielona herbata, specjalne napary oraz inne suplementy.
 3. Nie zapominaj o diecie. Możesz również zwiększyć aktywność fizyczną, ale efekty możesz osiągnąć również bez tego. Zawsze to jednak pomoże.

Tłuszcz odkładający się w dolnych partiach ciała

Tłuszcz w okolicach uda i pośladków gromadzi się zwykle przez nadmiar glutenu w diecie. Jeśli nie jesteś zadowolona z kształtu dolnej części swojego ciała możesz skorygować go wprowadzają pewne zmiany w swoje życie.

Jak z nim walczyć

 1. Ogranicz gluten w swojej diecie. Nie odpuszczaj śniadania, to najważniejszy posiłek, który stymuluje Twój metabolizm.
 2. Zacznij chodzić po schodach – to świetne ćwiczenie, które spala tłuszcz na udach i ujędrnia pośladki. Wzmacnia też mięśnie nóg.

Tłuszcz alkoholowy

Nazywamy go też często brzuszkiem piwnym. To przez nadmierne spożywanie alkoholu tłuszcz gromadzi się właśnie w tym miejscu. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch musisz to ograniczyć.

Jak z nim walczyć

 1. Koniecznie ogranicz spożycie alkoholu. Większość kalorii, które spożywamy pijąc alkohol od razu się odkłada.
 2. Jedz częściej, ale posiłki, które zawierają mniejsze porcje. Nawet 5-6 razy dziennie. Zobaczysz, że po pewnym czasie po każdym posiłku brzuch będzie wydawał się mniejszy.

Tłuszcz odkładający się na nogach

Problem ten często pojawia się u kobiet, które mają problemy z żylakami. Mogą to być problemy z opuchnięciami kończyn dolnych.

Jak z nim walczyć

 1. Unikaj słonych produktów, które zatrzymują wodę w organizmie, a jednocześnie prowadzą do obrzęku.
 2. Nie siedź bez ruchu, 30 minut aktywności fizycznej typu spacer, jazda na rowerze powinny być dla Ciebie obowiązkiem.
 3. Gdy możesz siedź ze stopami wzniesionymi do góry np. na podnóżku. Usprawni to przepływ wody.

Tłuszcz na brzuchu i górnej części pleców

Często gromadzi się w tych miejscach z powodu niskiej aktywności fizycznej. Dlatego musisz przerwać bezczynność by skutecznie z nim walczyć.

Jak z nim walczyć

 1. Upewnij się, że sypiasz wystarczająco długo (7-8 godzin dziennie). Brak snu zaburza pracę hormonów i wpływa na przyrost masy ciała. Zwłaszcza gromadzenie się tłuszczu w obrębie talii i pleców.
 2. Jedz więcej żywności bogatej w błonnik. Ograniczaj sól i cukier.
 3. Staraj się spożywać mniej kalorii dziennie niż do tej pory.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/6-types-of-body-fat-and-how-to-get-rid-of-it-432360/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły