5 genialnych trików, które musisz wypróbować podczas robienia prania

Porady Data publikacji: 02 sierpnia 2020

Pranie to czynność, którą wykonujemy regularnie, ale jednocześnie wcale nie należy ona do najłatwiejszych. Usuwanie różnego rodzaju prań. Dbanie o kolory ubrań. Różne ustawienia programów. To wszystko sprawia, że pranie staje się dużo bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Dzisiaj chcielibyśmy Wam jednak trochę to ułatwić i zaprezentować pięć trików, które warto wykorzystać podczas robienia prania.

Dodaj aspiryny do białego prania

Białe ubrania mają często żółte plamy pod pachami czy na kołnierzyku. W ich usunięciu pomoże Ci aspiryna. Wystarczy kilka tabletek dodać do bębna pralki wraz z białym ubraniem i gotowe.

Skarpetki pierz w workach

To, że skarpetki znikają podczas prania to wcale nie jest mit. Czasami faktycznie potrafią zniknąć, a potem znaleźć można je w filtrze pralki lub nawet w jej środku po rozkręceniu urządzenia.

Można temu zapobiec w prosty sposób. Wystarczy, że skarpetki będziesz prać w specjalnych workach do prania bielizny.

Ubrania skurczyły się?

To się zdarza. Po praniu bluzka jest o rozmiar mniejsza? Można je jeszcze uratować i przywrócić im pierwotny rozmiar korzystając z szamponu do mycia włosów dla dzieci.

Przygotuj wodę z ciepłą wodą. Dodaj trochę szamponu i włóż do wody ubrania. Zostaw je tak na kwadrans, a następnie wysusz je rozkładając poziomo na suszarce. Wypróbuj ten trik, a Twoje ubrania wrócą do swoich rozmiarów.

Włóż do pralki piłki tenisowe

Jeśli pierzesz puszyste rzeczy np. kurtki czy poduszki, to wraz z nimi warto włożyć do pralki piłki od tenisa. Dzięki temu nie zbiją się one podczas prania.

Usuń plamy z kosmetyków pianką do golenia

Pianka do golenia pomoże w usunięciu plam ze szminki czy podkładu. Wystarczy trochę pianki nałożyć na plamę, a potem po prostu umyć.

Podobne artykuły