5 trików, które uczynią Twoje życie łatwiejszym

Porady Data publikacji: 19 stycznia 2019

Czy zwykłe proste rzeczy można uczynić jeszcze łatwiejszym? Oczywiście, że tak :) Przedstawiamy Wam pięć prostych lifehakców, dzięki którym Wasze życie stanie się prostsze. Zapamiętaj je, a na pewno przyjdzie dzień gdy okażą się przydatne.

1. Jak szczelnie zamknąć plastikowe opakowanie

Jeśli nie masz zgrzewarki do plastikowych woreczków możesz wykorzystać ten prosty trik. Wystarczy żelazko i kawałek folii aluminiowej. Folię zegnij w połowie i włóż w środek foliowy woreczek, a następnie przeprasuj go przez folię. Dzięki temu opakowanie zgrzeje się, a produkt, który znajduje się wewnątrz zachowa dłużej świeżość.

2. Gotowanie na parze

Nie masz garnka ani specjalnego parowaru? Nic straconego. Możesz ugotować na parze wykorzystując naczynia, które masz w swojej kuchni. Weź dość głęboka patelnię, do której pasuje Ci jakaś pokrywka. Zrób trzy kulki z folii aluminiowej, włóż do patelni i zalej wodą tak by ich wierzchołki były ponad nią. Poczekaj aż woda się zagotuje, na kulkach połóż talerz z rzeczami, które chcesz ugotować na parze i przykryj pokrywką.

3. Jak pozbyć się włosów z ciemnych ubrań

Nie masz szczotki do usuwania włosów z ubrania, a pozostawił je na Twoich ciemnych spodniach pies koleżanki? Usuniesz je bardzo łatwo używając zwykłej taśmy klejącej. Przyłóż ją do ubrania i gotowe. Wraz z nią odejdą wszystkie włosy!

4. Jak szybko ugotować ziemniaka?

Chcesz szybko przygotować sobie coś do jedzenia, masz gotową surówkę i kawałek mięsa, ale nie chce Ci się obierać i gotować ziemniaków? Jest na to prosty sposób. Wystarczy, że zrobisz to w mikrofali. Umyj ziemniaka, a następnie zrób w nim kilka otworów widelcem. Włóż go na trzy minuty na najwyższą moc i po wyjęciu będzie gotowy :)

5. Nie masz otwieracza do wina?

Wykorzystaj zapalniczkę. Podgrzej szyjkę butelki, a ciepłe powietrze stopniowo wypchnie korek, aż w końcu wypadnie. To bardzo prosty sposób na otworzenie wina gdy nie mamy pod ręką otwieracza.

Podobne artykuły