Pożółkłe plastikowe pojemniki od przypraw – jak wyczyścić?

Porady Data publikacji: 02 stycznia 2023

Pożółkłe plastikowe pojemniki na żywność to z pewnością dobrze znany Wam widok. Od wielu przypraw, takich jak kurkuma czy curry trwale zabarwiają się. Mycie ich w zmywarce niewiele daje. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz je odnowić? W tym artykule podpowiemy Wam, jak wyczyścić pożółkłe plastikowe pojemniki na żywność.

Plastikowe pojemniki na żywność są bardzo praktyczne. Są dość tanie, a dzięki nim bardzo łatwo możemy przechowywać produkty spożywcze i chronić je przed zepsuciem oraz przenoszeniem zapachów. Nic więc dziwnego, że tak chętnie korzystamy z nich we własnej kuchni.

Ich minusem jest to, że bardzo łatwo zabarwiają się od przypraw. Zwłaszcza kurkuma sprawia, że stają się one żółte i nawet po umyciu ich w zmywarce, ten kolor pozostaje. Oczywiście ma to jedynie konsekwencje estetyczne. Nie wpływa to na przechowywane wewnątrz potrawy. Z pewnością jednak wolelibyśmy, aby pojemniki wyglądały, jak nowe. Podpowiemy Wam, jak to osiągnąć.

Pojemniki na żywność zabarwione na żółto – jak je wyczyścić?

Przydatne będą tabletki do mycia protez. Może wydaje nam się to mało przyjemne, ale przecież nie używaliśmy ich wcześniej na protezach :) Są nowe i świetnie radzą sobie z tego typu zabrudzeniami, gdyż po prostu takie jest ich zadanie. Muszą być w stanie wyczyścić protezy po zjedzeniu obiadu z duża ilością kurkumy.

Wypełnij pojemnik ciepłą, ale nie gorącą wodą. Wrzuć do środka tabletkę i poczekaj, aż rozpuści się. Następnie zostaw roztwór w pojemniku na żywność przez 5 minut. Potem wyszoruj go i wypłucz pod bieżącą wodą.

W ten oto sposób możesz pozbyć się przebarwień na pojemnikach do żywności :) Wypróbuj go w swojej kuchni, a już zawsze będziesz tak robić.

Podobne artykuły