8 lipca 2019

5 trików, które przydadzą ci się w domu!

1. Proszek do pieczenia przy czyszczeniu kuchni

Nie możesz poradzić sobie z domyciem płyty kuchennej? Spróbuj wykorzystać proszek do pieczenia. Zwilż gąbeczkę, a następnie posyp proszkiem do pieczenia. następnie wyszoruj brudną kuchnię i zbierz papierowym ręcznikiem zabrudzenia.

2. Cola do wyczyszczenia blachy do pieczenia

Nie możesz doczyścić blachy do pieczenia? Jeśli masz w domu Colę, możesz wykorzystać ją do tego zadania. Polej nią blachę i zostaw na całą noc. Rano używając zmywaka kuchennego i płynu do mycia naczyń doczyść ją. Cola poradzi sobie nawet ze starymi rdzawymi plamami :)

3. Płyn do płukania tkanin usunie kamień

Jeśli nie masz żadnego środka do czyszczenia armatury z kamienia wodnego to możesz do tego celu wykorzystać płyn do płukania tkanin. Zawiera substancje, które zmiękczają wodę i w ten sposób rozpuszcza kamień.

4. Ocet jako sposób na kamień

Innym bardzo skutecznym sposobem na usuwanie kamienia jest ocet. Wystarczy, że zamoczysz w nim ściereczkę, a potem owiniesz dokładnie kran. Zostawisz na kilkanaście minut, a potem spłuczesz. Ślady z kamienia znikną.

5. Czyszczenie okapu ze stali nierdzewnej

Chcesz by okap lśnił? Wykorzystaj do tego zwykłą wodę z mydłem. Doskonale usuwa tłuszcz. Po wszystkim spryskaj go WD-40 i wypoleruj. Dzięki temu będzie błyszczący i czysty na długo :)