4 zioła, które pomogą na kobiece dolegliwości. Musisz mieć je w kuchni!

Zdrowie Data publikacji: 2018-08-09

Dzisiaj z pomocą przyjdą nam naturalne babcine sposoby czyli zioła, które są skuteczne na wiele kobiecych dolegliwości. Warto zawsze mieć je w swojej kuchni i wykorzystać w odpowiedniej sytuacji!

1. Bóle menstruacyjne

Silnie skurcze macicy powodują nieprzyjemne bóle zwłaszcza na początku okresu. Na szczęście z pomocą przyjdzie nam rumianek! Wystarczy zaparzyć sobie herbatę rumiankową i pić ją 2-3 razy dziennie aż silny ból minie.

2. Obrzęk

To częsty problem kobiet, które biorą tabletki antykoncepcyjne. Tutaj z pomocą przychodzi pokrzywa. Skutecznie łagodzi ona obrzęki i poprawia metabolizm. Możesz przygotowywać sobie napar z pokrzywy i pić go codziennie jak herbatę.

3. Bóle piersi

To również problem,który pojawia się przy zbliżającej się miesiączce. Ból ten zniwelować może wiesiołek. Kup sobie olej z wiesiołka w kapsułkach i spożywaj codziennie. Możesz też przygotować napar z nasion wiesiołka i pić trzy razy dziennie po 1/2 szklanki.

4. Ból głowy

Panowie często żartują, że zawsze nas boli głowa, ale nie przyjmują do wiadomości, że to jednak nie żart. Na takie bóle głowy pomóc nam może melisa. Łagodzi ona bóle nerwowe. Wystarczy pić 2-3 filiżanki dziennie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły