5 chorób, które możesz wyczytać ze swoich dłoni

Zdrowie Data publikacji: 10 stycznia 2017

Twoje dłonie potrafią powiedzieć więcej niż myślisz. Oto pięć chorób, które możesz wyczytać po stanie swoich dłoni.

1. Pocenie się rąk

Gdy ręce się pocą może to oznaczać nadczynność tarczycy. Dzieje się tak dlatego, że nasz metabolizm jest zbyt aktywny więc produkuje nadmiar energii. Ona natomiast wiąże się ze wzrostem temperatury ciała i poceniem się.

2. Suchość skóry

Gdy skóra dłoni jest bardzo sucha może to oznaczać niedoczynność tarczycy. Kobiety w wieku zaawansowanym mogą też spodziewać się spadku poziomu estrogenu w organizmie. Spróbuj również spożywać więcej tłuszczy omega-3 pochodzących np. z mięsa tłustych ryb.

3. Marznące dłonie

Jeśli masz wiecznie zimne dłonie może to oznaczać bardzo słabe krążenie. Może to się również wiązać z niedoczynnością tarczycy, jednak najczęściej to problemy z krążeniem. Należy je poprawić.

4. Zaczerwienienie rąk

Jeśli ręce robią się czerwone (tak jak podczas zimy na mrozie) może to oznaczać problemy z wątrobą i to poważne. Należy skontaktować się z lekarzem w celu stwierdzenia problemu.

5. Spuchnięte dłonie

Jeśli dłonie puchną to jest to bardzo często wina silnych infekcji organizmu. Jeśli trwa przez dłuższy czas należy skontaktować się z lekarzem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły