4 ukryte funkcje Twojego telefonu, które musisz poznać!

Technologie Data publikacji: 10 lipca 2018

Twój telefon ma pewne funkcje, z których zapewne nie korzystasz, a warto zacząć to robić :) Na pewno przydadzą Ci się w niejednej sytuacji. Wypróbuj je!

Tryb samolotowy i reklamy

Jeśli dajesz dziecku telefon do grania w gry, ale nie chcesz by klikało reklamy i przypadkiem pociągnęło Cię do niespodziewanych kosztów, to na czas gdy wręczasz dziecku telefon włącz tryb samolotowy. To zablokuje połączenia z Internetem, a jednocześnie pozbawi grę możliwości wyświetlania reklam. Dzięki temu dziecko może spokojnie grać i reklamy nie będą go dręczyły!

Ustaw wiadomość na ekranie blokady telefonu

Każdemu może przytrafić się zgubienie telefonu. W takim przypadku pomocna okaże się wiadomość na ekranie blokady telefonu. Możesz napisać ją w takiej formie „Skontaktuj się 500 500 500. Nagroda za znalezienie telefonu!”.  Aby to zrobić wejdź w ustawienia, następnie przejdź do menu Ekran blokady i zabezpieczenia i wybierz Zegar i elementy facewidget. Teraz przejdź do Informacje kontaktowe i wpisz wiadomość.

Funkcja routera

Jest to funkcja, z której korzystamy bardzo często, ale nie wiele osób ją zna. Jeśli chcesz gdzieś popracować, a masz duży pakiet danych internetowych w swoim abonamencie, to możesz użyć telefonu jako przenośnego modemu i przekazać internet do laptopa, tabletu czy innego urządzenia. Tworzysz w ten sposób mobilną sieć wi-fi, z którą możesz łączyć inne urządzenia. Ten trik z pewnością przyda się podczas wakacji!

Jak włączyć udostępnianie internetu z telefonu

  1. Przejdź do ustawień
  2. Wejdź w menu Połączenia
  3. Wybierz opcję Router Wi-Fi i udost. internetu

Tutaj możesz włączyć router wi-fi. Aby stworzyć własną nazwę sieci i nadać jej hasło wystarczy kliknąć tę opcję zamiast „przesuwanego włącznika” i pojawią się te opcje.

Tryb nie przeszkadzać

Ten tryb będzie zbawieniem dla każdego kto ma swój telefon również do celów służbowych. Po prostu pozwala nam sterować automatycznie czasem wolnym i sprawi, że nie będzie nam w tym czasie nikt przeszkadzał. Możemy przykładowo ustawić najbliższej rodzinie kontakty z gwiazdką i tylko im pozwolić nam się z nami kontaktować w tym czasie, a wszystkie inne połączenia będą wyciszone. Opcji jest naprawdę sporo i warto się z nimi zapoznać. Wejdź w ustawienia, następnie Dźwięki i wibracja oraz Nie przeszkadzać.

Podobne artykuły