Jak sprawdzić stan konta w popularnych sieciach komórkowych?

Technologie Data publikacji: 07 czerwca 2021

Stan konta w sieci komórkowej to bardzo ważny temat dla osób, które nie zdecydowały się do tej pory na abonament i stałą kwotę płatną raz w miesiącu. Doładowanie raz na kilka tygodni czy miesięcy to bardzo łatwy sposób na zasilenie konta, jednak trzeba bardzo uważać, by nie znaleźć się w sytuacji, kiedy całkowicie brakuje funduszy na koncie. Przydatną wiedzą są więc sposoby na sprawdzenie stanu konta dla różnych sieci.

Jak sprawdzić stan konta w Plus?

Stan konta Plus można sprawdzić na trzy sposoby. Oto one:

 • Z pomocą telefonu wybierając na klawiaturze krótki kod: *100#. Po wybraniu należy zatwierdzić go zieloną słuchawką.
 • Z pomocą aplikacji mobilnej dla użytkowników sieci Plus, która dostępna jest dla oprogramowań Windows Phone, Android, iOS oraz Windows.
 • Z pomocą strony internetowej Plus – wystarczy zalogować się na stronie www.online.plus.pl.

Jak sprawdzić stan konta w T-Mobile?

Stan konta T-Mobile sprawdzisz bez większego problemu na kilka sposobów.

Pierwszym z nich jest wybranie na klawiaturze telefonu specjalnego kodu – *101# – i zatwierdzenie go zieloną słuchawką. Jedno sprawdzenie w tej sieci kosztuje 4 grosze. Drugi sposób polega na połączeniu pod numerem *9602. Trzeci sposób na sprawdzenie stanu konta to skorzystanie ze specjalnej aplikacji mobilnej, która jest dostępna dla systemów Android, iOS czy Windows Phone. Kolejne rozwiązanie to sprawdzenie z pomocą strony internetowej.

Ostatnim i zdecydowanie najciekawszym sposobem, który nie wymaga ciągłego zapamiętywania, jest włączenie usługi „SMS cykliczny – saldo konta”. T-Mobile do zainteresowanego klienta wysyła co 14 dni specjalnego SMS-a, który informuje rzetelnie o kwocie, jaka znajduje się na koncie. By włączy usługę, wystarczy na klawiaturze wystukać specjalny kod *100*45# i zatwierdzić zieloną słuchawką. Można również wysłać wiadomość SMS o treści TAK na numer 645. Tę samą usługę śmiało włączysz poprzez automatyczne Biuro Obsługi Użytkownika, Internetowy System Obsługi lub bezpośrednio u konsultanta sieci T-Mobile.

Jak sprawdzić stan konta w Play?

Stan konta Play można sprawdzić na cztery sposoby. Oto wszystkie oferowane możliwości:

 • Za pomocą telefonu – wystarczy wybrać na klawiaturze krótki kod *101# i kliknąć zieloną słuchawkę.
 • Za pomocą aplikacji Play Internet. Należy wprowadzić tam kod *111#, a z dalszego menu wybrać 1 – Stan konta.
 • Za pomocą strony internetowej Play – wystarczy zalogować się w Play24.
 • Za pomocą aplikacji mobilnej Play24, która dostępna jest od ręki dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone.

Jak sprawdzić stan konta w Orange?

Stan konta Orange, czyli w chyba najpopularniejszej dotąd sieci, także można sprawdzić posługując się czterema najbardziej znanymi sposobami.

By sprawdzić stan konta w Orange, wystarczy wybrać na klawiaturze telefonu krótki kod *124*# i zatwierdzić zieloną słuchawką. Drugim kluczem do zapoznania się ze stanem konta jest połączenie pod numerem *500. Opłata za jedno połączenie pobierana jest zgodnie z cennikiem. Kolejny sposób to skorzystanie ze strony internetowej Orange – wystarczy zalogować się na Mój Orange. Ostatni sposób to sprawdzenie stanu konta z pomocą aplikacji Orange dostępnej na Android, Windows Phone czy iOS.

Jak sprawdzić stan konta w Heyah?

Jak sprawdzić stan konta w Heyah? Sieć ta oferuje wiele ciekawych sposobów.

Stan konta Heyah można sprawdzić poprzez:

 • Telefon – wystarczy na klawiaturze wybrać krótki kod *108#, by poznać saldo. Jedno sprawdzenie kosztuje ok. 4 grosze. Można również skorzystać z opcji dzwonienia, wystarczy wybrać numer *2222.
 • Stronę internetową – trzeba zalogować się na stronie Moja Heyah.
 • Aplikację mobilną – dostępna na telefony z systemami Android, iOS, Windows Phone.
 • Usługę cykliczną – Heyah, podobnie jak T-Mobile oferuje usługę cykliczną, która co 14 wysyła SMS-a z aktualnym stanem konta. Włączenie tej usług wiąże się z koniecznością wysłania kodu ekspresowego – *100*45#, SMS-a o treści TAK na numer 545, połączenia  konsultantem sieci Heyah czy skorzystaniem z Internetowe Systemu Obsługi.

Jak sprawdzić stan konta w Lycamobile?

Stan konta Lycamobile możesz sprawdzić na trzy sposoby:

 • Wpisując na klawiaturze telefonu kod +131# i naciskając zieloną słuchawkę,
 • Wybierając numer 321 i odsłuchując wiadomość,
 • Przebywając za granicą można zadzwonić na numer +48 729 200 321.

Jak sprawdzić stan konta w nju mobile?

Stan konta nju mobile można sprawdzić przy pomocy tych samych narzędzi, co w przypadku poprzednich sieci.

Pierwszym i najszybszym sposobem jest wybranie krótkiego kodu *127*1# oraz zatwierdzenie go zieloną słuchawką. Drugi sposób to połączenie na numer *620, które jest w pełni bezpłatne, a przedostatni sposób to sprawdzenie z pomocą strony internetowej sieci nju mobile. Dla miłośników aplikacji mobilnych, siec nju mobile dedykuje swoją aplikację, w której również można sprawdzić saldo.

Jak sprawdzić stan konta w Virgin Mobile?

Stan konta Virgin Mobile – sprawdzenie salda w tej sieci wymaga wystukania na klawiaturze telefonu specjalnego kodu – *101#. Kod ten należy zatwierdzić zieloną słuchawką.

Podobne artykuły