4 powody nadwagi, które nie mają nic wspólnego z Twoją dietą

Zdrowie Data publikacji: 08 kwietnia 2017

Cztery przyczyny nadwagi, które nie mają nic wspólnego z dietą. Jeśli zmagasz się ze zbyt dużą masą ciała i nie możesz zlokalizować powodu dlaczego tyjesz to może być jeden z nich.

Nadnercza

Jeśli organizm jest zbyt często zestresowany, mogą wystąpić zaburzenia równowagi hormonalnej, co prowadzi do różnych problemów. Nadnercza mogą produkować kortyzol – hormon stresu. Jego nadmiar sprzyja odkładaniu się tłuszczu na brzuchu. Jeśli masz problem z nadnerczami zauważysz większy przyrost ciała w okolicach talii oraz brzucha. Twarz oraz szyja też będą pogrubione, a ramiona nieproporcjonalnie chude, tak samo jak nogi. Zauważysz również podwyższone ciśnienie krwi oraz wahania nastroju.

Wątroba

Wątroba to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. Jeśli działa wadliwie może to również powodować tycie. Głównie w miejscu brzucha oraz talii. Gdy masz problemy z wątrobą będziesz mieć również podwyższony poziom cukru we krwi oraz cholesterolu. Możesz też czuć bóle stawów i borykać się z problemami skóry.

Tarczyca

O tarczycy na pewno już słyszeliście bo często się powtarza „masz problem z nadwagą, zbadaj tarczycę”. Jest w tym oczywiście prawda, tarczyca również powoduje hormony. Nieprawidłowa praca tarczycy może więc powodować tycie. Objawy, które temu najczęściej towarzysza to słabe mięśnie, luźna skóra i trwałe zmęczenie. Mogą też pojawić się takie problemy jak wypadanie włosów, słabe tętno i stany depresyjne.

Jajniki

U kobiet za problemy z nadwagą mogą odpowiadać jajniki. Jest to również wynikiem zaburzeń równowagi hormonalnej. Nie ważne jak zdrowo się odżywiasz i tak będziesz tyć. Towarzyszy temu często ból jajników lub okolic. Może pojawić się też łaknienie słodyczy i przetworów mlecznych. Problemy z jajnikami najczęściej powodują odkładanie się tłuszczu w okolicach od brzucha i bioder do ud.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/4-not-so-obvious-reasons-for-excess-weight-that-have-nothing-to-do-with-your-diet-324710/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły