Pożegnaj się z brodawkami – wykorzystaj naturalne lekarstwo, które masz w kuchni!

Zdrowie Data publikacji: 08 października 2017

Brodawki wyglądają nieestetycznie. Gdy pojawią się na rękach często jest to kojarzone z efektem braku higieny. Tak nie jest, wystarczy zarazić się wirusem brodawczaka ludzkiego od innej osoby. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że jak najszybciej chcemy się ich pozbyć. Aby to zrobić możemy wykorzystać domowy sposób, do którego wykorzystamy czosnek.

Czosnek na brodawki

Czosnek ma właściwości przeciwwirusowe. Wiemy już, że za powstanie brodawek jest odpowiedzialny HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. Czosnek działa również przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Czosnek jako lekarstwo stosowano już w starożytnej Grecji. Hipokrates ojciec medycyny leczył za jego pomocą swoich pacjentów.

Jak usunąć brodawki ze skóry czosnkiem

Sposób jest niewiarygodnie prosty do zastosowania. Musimy zrobić na brodawkę okład z czosnku. Najwygodniejszym dla mnie sposobem jest wyciśnięcie czosnku, nałożenie na gazę i zaklejenie plasterkiem lub zawinięcie bandażem. Można też kawałek czosnku przyłożyć do palca i zawinąć, ale jest ryzyko, że będzie spadał i się przesuwał.

Taką pastę na brodawce nosimy cały dzień. Jednocześnie zmieniając ją co 6 godzin. Kuracja potrwa kilka dni, ale po tym czasie brodawka sama odpadnie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły