4 kroki, które pozwolą Ci skuteczniej chudnąć

Zdrowie Data publikacji: 21 marca 2019

Próbowałaś już jakieś diety? Zwiększałaś swoją aktywność fizyczną, a mimo wszystko nie udało Ci się osiągnąć wymarzonej wagi? Jest wiele problemów, które mogą przeszkadzać nam w odchudzaniu. Należą do nich problemy z tarczycą czy candida. Znajdzie się ich więcej, ale to co chcemy dzisiaj Ci przekazać to cztery proste kroki, które pozwolą Ci skutecznie chudnąć. Zazwyczaj bowiem szkodzimy sobie sami. Wynika to zazwyczaj z niedostatecznej wiedzy na temat żywienia. Dlatego czasem warto skorzystać z pomocy dietetyka, bo może okazać się, że nasze wysiłki prowadzone samodzielnie dadzą nikłe efekty.

Usuń pokarmy śmieci ze swojej diety

Cukier, pszenica i oleje roślinne to trzy rzeczy, które musisz ograniczyć do minimum. Cukier jest jedną z głównych przyczyn tego, że danie jest kaloryczne. Gdy kupujesz jakiś gotowy produkt możesz nawet nie wiedzieć, że będzie on zawierał cukier. Może to być ukryte pod innymi nazwami jak fruktoza, koncentrat soku, syrop kukurydziany. Istnieje wiele zamienników cukru, które możesz zastosować w swojej diecie. Najlepszym z nich jest naszym zdaniem stewia.

Białe pieczywo jest zabójcą naszego odchudzania. Nawet produkty pełnoziarniste choć są dużo lepsze, nie zawsze ułatwią nam odchudzanie i warto je ograniczyć. Oczywiście nie do zera absolutnego. Nasz organizm potrzebuje węglowodanów, to nasze główne źródło energii. Staraj się jednak uzupełniać je warzywami czy owocami. Zjedz jedną kromkę chleba pełnoziarnistego na śniadanie, a resztę dopełnij świeżymi warzywami. Nie traktuj pieczywa jako źródła najedzenia się, a jedynie jako dodatek do posiłku.

Oleje roślinne również utrudniają odchudzanie, dlatego zastępujemy je w swojej diecie często np. oliwą. Jest ona zdrowsza, ale też nie można z nią przesadzać jeśli chcemy skutecznie chudnąć. Pewna ilość tłuszczu w naszej diecie jest potrzebna. Dzięki niemu przyswajamy na przykład więcej witamin z tego co zjemy. Nawet gdy zastąpisz olej oliwą i nadal będziesz smażyć na dużej ilości tego tłuszczu to będzie on spowalniał Twoje odchudzanie. Wiele dietetyków zaleca ograniczenie ilości tłuszczy do dwóch łyżek dziennie.

Włącz do diety produkty, które przyśpieszają przemianę materii

Istnieje wiele naturalnych suplementów diety. Są to produkty, które przyśpieszają metabolizm i dzięki temu pozwalają chudnąć szybciej. Niektóre z nich zmniejszają również ilość odkładanych kalorii po zjedzeniu danego posiłku. Poniżej przedstawiamy Ci listę takich produktów. Warto codziennie zjeść cztery z nich.

 1. Jabłka
 2. Tłuste ryby
 3. Migdały
 4. Papryka
 5. Jajka
 6. Grejfruty
 7. Zielona herbata
 8. Szpinak
 9. Kawa (oraz inne produkty z kofeiną, ale bez cukru)
 10.  Jogurt naturalny
 11. Płatki owsiane
 12. Cynamon
 13. Ocet jabłkowy
 14. Gruszki
 15. Arbuz
 16. Winogrona
 17. Surowe warzywa
 18. Jagody
 19. Ostre przyprawy
 20. Woda

Ćwicz mniej

Wydaje Ci się to dziwne? Tak faktycznie jest. Są specjalne ćwiczenia, które pozwalają spalić więcej kalorii, ale za to ćwiczyć mniej. Są one nastawione na utratę tkanki tłuszczowej i pozwalają spalać kalorie nawet po zakończonym treningu. Zainteresuj się treningiem Tabaty. Na YouTube znajdziesz wiele poradników jak go wykonać.

Jedz regularnie

Każde odstępstwa od harmonogramu posiłków wiążą się ze spowolnieniem metabolizmu. Nasz organizm jest tak zaprogramowany, by mógł magazynować zapasy energii w postaci tkanki tłuszczowej gdy posiłek nie nadchodzi. Pozostało nam to jeszcze po naszych przodkach. Dzisiaj nie ma problemu z dostępnością jedzenia, ale za to wszyscy cierpimy na deficyt czasu. Dlatego jeśli  nie możesz przygotować sobie posiłek to zjedz chociaż jabłko i jogurt naturalny. Postaraj się zjeść cokolwiek byleby nie wypadł Ci ten posiłek z harmonogramu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły