3 skuteczne domowe sposoby na ból gardła

Zdrowie Data publikacji: 02 sierpnia 2017

Ból gardła może być bardzo irytujący. Nie pozwala nam mówić, pić ani jeść. Zamiast męczyć się z bólem gardła skorzystaj ze skutecznych domowych sposobów, które pomogą Ci go zlikwidować skutecznie i szybko.

Zanim jednak przejdziemy do sposobów warto uzmysłowić sobie czym właściwie ból gardła jest i co go powoduje. Najczęściej dzieje się tak z powodu zakażenia wirusowego gardła. Oczywiście powody mogą być inne jak bakterie atakujące migdałki czy wysuszenie śluzówki gardła. Zakażenia wirusowe jednak należą do najczęstszych przyczyn bólu gardła. Ta informacja jest dla nas cenna, bo aby poradzić sobie z bólem gardła nie tylko musimy złagodzić objawy, ale również zwalczyć przyczynę, czyli wirusy.

1. Surowy czosnek

Substancje zawarte w czosnku osłabiają wirusy co pozwala naszemu układowi odpornościowemu dużo szybciej sobie z nimi poradzić. Surowy czosnek ma właściwości antyseptyczne i możemy go stosować na wiele sposobów. Możemy go po prostu żuć, jeśli smak ten nas nie odstrasza, jak i zapach. Jeśli jednak nie możecie go spożywać w ten sposób wystarczy go wycisnąć do jakiegoś napoju np. wody z cytryną i powoli pić.

2. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zabija bakterie i wirusy oraz pozwala łagodzić objawy bólu gardła. Zaleca się wypicie mieszanki 1 łyżki octu jabłkowego na szklankę wody.

3. Miód

Miód również zabija bakterie oraz osłabia wirusy, do tego ma działanie łagodzące i nawilża nasze gardło. Tworzy na nim śliską warstwę, która ułatwia połykanie śliny bez bólu. Na pewno znajcie napój z mlekiem, czosnkiem i miodem, który przygotowywały nasze babcie. Warto również z niego skorzystać.

Źródło artykułu: http://remedydaily.com/2017/07/29/10-potent-home-remedies-for-sore-throat/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły