3 najlepsze napary ziołowe, które oczyszczą Twój organizm

Zdrowie Data publikacji: 12 czerwca 2017

Zioła mają wielką moc leczniczą. Dzisiaj już są przez nas dużo mniej doceniane niż kiedyś. Na każdą dolegliwość znajdziemy przecież w aptece tabletkę, którą szybko możemy łyknąć, a efekty przychodzą niemal od razu. Jednak naturalne terapie ziołami są dużo zdrowsze, a ich spożywanie może nawet zapobiec niektórym problemom ze zdrowiem. Dzisiaj poznacie trzy zioła, które pomogą Wam oczyścić organizm.

Rumianek

Zioło znane już naszym babciom ze swoich kojących nerwy właściwości. Rumianek pomaga również na ból brzucha i niestrawność. Zawiera dużo flawonoidów, które działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Ma też działanie przeciwzapalne i pomaga oczyścić nasz organizm z toksyn. Zastosuj sobie przez tydzień kurację rumiankową. Pij codziennie filiżankę naparu z rumianku :)

Czystek

Znacie go? Daje ciekawy w smaku napar, który wspomaga naszą odporność, działa również przeciwzapalnie i oczyszcza organizm z toksyn. Pomaga usuwać metale ciężkie, które zalegają w naszym organizmie. Jeśli będziecie go pić regularnie możecie spodziewać się też efektu wybielenia zębów – naprawdę :)

Pokrzywa

Moja babcia zbierała ją dla kur, a czasem i nam gotowała z niej zupę. Mój dziadek zawsze sobie chwalił szampon pokrzywowy i tylko jego używał. Może dlatego miał jeszcze dużo włosów na głowie aż do śmierci. Pokrzywy bez wątpienia mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i układ trawienny. Dbają o pracę wątroby oraz trzustki i żołądka. Usuwają z organizmu wiele szkodliwych dla zdrowia toksyn.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły