Im więcej kawy pijesz tym dłużej żyjesz. Tak mówią badania!

Zdrowie Data publikacji: 17 lutego 2019

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kawoszy, do których również ja się zaliczam. Mam więc nadzieję, że badania te zostały przeprowadzone z należytą starannością bo wiadomość jest napawająca optymizmem. Kawa dla wielu z nas jest codziennym rytuałem, od którego zaczynamy dzień. Na tym się jednak nie kończy. Kolejną wypijamy w pracy i potem jeszcze jedną. Po południu kolejną wypijamy w domu i tak oto w ciągu dnia robią nam się z tego cztery filiżanki, albo więcej.

Kawa wpływa pozytywnie na zdrowie

Jak okazuje się regularne spożywanie kawy, która jest źródłem kofeiny, pozytywnie wpływ ana zdrowie. Naukowcy z amerykańskiego National Cancer Institute i Northwestern University przeprowadzili badanie, wykorzystując dane z brytyjskiego biobanku, które mierzyły śmiertelność ponad 500 000 osób w okresie 10 lat. Badania wykazały, że osoby, które piły jakąkolwiek ilość kawy dziennie miały od 6% do 14% mniejsze ryzyko zgonu.

Osoby, które piły ponad 8 filiżanek kawy dziennie miały najlepsze wyniki, co faktycznie podkreślało znaczenie kofeiny dla zdrowia i charakteryzowali się najmniejszym ryzykiem śmierci. Pokazuje to, że osoby, które piją dużo kawy żyją dłużej nie tylko od tych, które nie piją jej w ogóle, ale również od tych, którzy piją ją w małych lub umiarkowanych ilościach. Do tego osoby pijące kawo mają:

  1. o 20% mniejsze ryzyko zachorowania na raka
  2. o 20% mniejsze ryzyko cukrzycy typu 2
  3. o 30% mniejsze ryzyko choroby Parkinsona
  4. o 5% mniejsze ryzyko chorób serca

Dotyczy to picia kawy bez dużej ilości mleka oraz cukru. Najzdrowsze jest picie czarnej kawy.

Źródło artykułu: https://www.healthyfoodhouse.com/the-more-coffee-you-drink-the-longer-you-live-says-huge-research-report/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły